Rengetegen dolgoznak most is betegen: erre kényszerítik őket a körülmények
Sokan nem engedhették meg maguknak azt a luxust, hogy betegek legyenek.
Sokan nem engedhették meg maguknak azt a luxust, hogy betegek legyenek.
Munkanéli regisztráció mi kell hozzá, mik a munkanélküli regisztráció feltételei? Így történik a munkanélküli regisztráció online. Mutatjuk, miért jó a munkanélküli regisztráció!
Már 303 ezer 600-an szerepelnek a nyilvántartásban. A regisztrált álláskeresők száma a járvány hatására tavaly júniusban 376 300-on tetőzött, 2020 júliusától indult meg a nyilvántartott álláskeresők számának csökkenése egészen a decemberi 290 700-ig. Azóta ismét emelkedik a számuk.
2020. októberében majdnem 31 ezerrel több volt a munkanélküliek száma Magyarországon, mint egy évvel korábban. És habár láthatóan nincsenek túl nagy különbségek a korcsoportok között, az tudható, hogy nem egyforma eséllyel indulnak neki az álláskeresésnek a különböző generációk tagjai. Ha valaki elmúlt már 50 éves, annak nem csak munka- , de élettapasztalata is jelentős, arról nem is beszélve, hogy feltehetően jobban tűri a stresszt, és könnyebben megbirkózik bizonyos bonyolult helyzetekkel. Miért nem kellenek mégsem a cégeknek? Szirtes Hajnalka szervezetpszichológus segít megérteni a folyamatokat.
Összességében több mint 12 munkavállalót érintettek a tömeges kirúgások.
A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai szerint 306,1 ezer fő volt regisztrált munkanélküli , ami 66 ezres bővülést jelentett egy év alatt. Ez a szám a valóságban még nagyobb lehetett, figyelembe véve, hogy nem minden állásvesztő regisztrál a szolgálatnál.
Van, ahol 20% felett van a munkanélküliek aránya. Magyarországon a nyilvántartott álláskeresők (korábban: regisztrált munkanélküliek) száma 290 ezer fő volt 2020 decemberében, ami a munkavállalási korú népesség 5%-a, a lakónépesség 3%-a és a gazdaságilag aktívak 6%-a. 81 ezer fő, több mint 1 éve keresett állást sikertelenül.
A közfoglalkoztatottak nettó átlagkeresete tavaly 54 470 forint volt, számuk egyre csökken. Mivel a bérek 2017 óta nem emelkedtek, egy olyan rendkívüli helyzetben sem válhat vonzóvá ez a foglalkoztatási forma a munka nélkül maradtak számára, mint amilyen a jelenlegi világjárvány-válság.
2020 novemberében az előző hónaphoz viszonyítva 9 ezerrel, 190 ezer főre csökkent a munkanélküliek száma, a 4,1%-os munkanélküliségi ráta pedig 0,2 százalékponttal alacsonyabb volt az egy hónappal korábbinál. Egy évvel korábbanhoz képest azonban a regisztrált álláskeresők száma 297 ezer fővel nőtt.
Nagyjából 250 ezer magyarról nem tudni pontosan, honnan szerzi hivatalosan bevételeit. Közöttük lehetnek eltartottak, vagy olyan személyek, akik feketemunkából szerzik a megélhetésüket. De, ez az információ hiány is jól mutatja, hogy szükséges lenne a munkaerő felmérések újragondolására, pontosabbá, részletesebbé tételére.
Kevesebb az ingázó és a közmunkás.
A Gazdaságvédelmi Akcióterv intézkedéseinek is köszönhetően a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) adatai szerint a regisztrált álláskeresők száma november első napjaira 300 ezer alá esett Magyarországon - mondta Bodó Sándor, az ITM foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára szerdán sajtótájékoztatón Budapesten.
Egy hónap alatt 20 százalékkal! Szeptember végén pedig az egy évvel korábbihoz képest a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adminisztratív adatai szerint a nyilvántartott álláskeresők létszáma 33 százalékkal, 323 ezer főre nőtt.
Már nem csak öngyógyításra használják a magyarok a Google-t.
Ez a két munkakör stabil helyzetben van.
Az álláskeresők száma szeptemberben havi összevetésben 6,2 százalékkal csökkent, a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a szeptemberi zárónapon 323 400 álláskereső szerepelt, 21 300-zal kevesebb az augusztusinál.
Az álláskeresők száma a koronavírus-járvány megjelenése óta havi összevetésben júliusban csökkent először, 2,8 százalékkal, a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a júliusi zárónapon 365 800 álláskereső szerepelt, 10 500-zal kevesebb a júniusinál.
Új szakmát szerzett a Barátok Közt egyik sztárja, akinek elmondása szerint gyakorlatilag most egy hobbiból kinőtt mesterség van a kezében. A hazai cukrászélet azonban koránt sem mese habbal, a szakma ugyanis úgy látja a bérek nincsenek egyensúlyban a szakértelemmel és az elhivatottsággal, sokan fiatal tehetség ezért inkább külföldön próbál szerencsét.
A férfiakat és a nőket közel azonos szintű munkanélküliség jellemezte.