Érik a felmondási hullám a magyar munkahelyeken: rettentően stresszesek ezek a dolgozók most
A hosszútávú munkahelyi elégedettség egyik fontos eleme lehet, hogy a munkavállalók tudnak-e új dolgokat tanulni, fejlődni és így továbblépni.
A hosszútávú munkahelyi elégedettség egyik fontos eleme lehet, hogy a munkavállalók tudnak-e új dolgokat tanulni, fejlődni és így továbblépni.
A munkavállalók többsége ma is azt tervezi, hogy ha lehetősége nyílik rá, egy éven belül munkahelyet vált.
Bizonytalanság a munkahelyeken: mikor beszélhetünk megbízási szerződésről, mikor mondhatjuk, hogy ez igazából egy leplezett munkaviszony?
A dolgozók 87%-a jelezte, hogy fontosnak tartaná, hogy legalább egy automatikus e-mailt kapjon arról, hogy a jelentkezése sikeresen beérkezett az adott céghez.
Rohamléptekben változik a munkaerőpiac: ma már nemcsak a tehetségekért, hanem az alkalmas munkavállalókért is kiélezett verseny zajlik.
Egyre gyakoribb a próbaidő alatti felmondás, de a munkaadó gyakran meg is indokolja, miért kerül sor erre. Miért és mikor menekülnek a dolgozók még a véglegesítés előtt?
Az álláskeresés időigényes feladat, az előző negyedévben átlagosan 4 hónapig tartott egy pozíció megszerzése, de beletelhet akár 10 hónapba is.
Csökkenti a munkavállalói lojalitást és növeli a „csendes felmondási szándékot” a magyar vállalkozásokban a negatív belső kommunikáció.
Szeptembertől a munkavédelmi szabályok betartását kiemelten ellenőrzik a fémipari cégeknél - erről adott ki közleményt a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Most is van, aki számára az előmenetelt a magasabb pozíció jelenti, azonban egyre több olyan munkavállaló akad, aki horizontális, azaz szakterületeken átívelő pályafutást épít.
A vállalatoknak már most célszerű részletesen felmérniük, melyik munkavállalójuk hol tart az idei szabadságkeretének felhasználásában.
Nagyon visszaesett a termelés egyes gyárakban, és ennek nemcsak a vendégmunkások, hanem a magyar dolgozók is kárvallottjai.
A jövőre való kilátások kapcsán a dolgozók negyede borúlátó: a home office lehetőségének szűkülésére számít.
Egy brit kutatás szerint a hibrid munkavégzés növeli a munkavállalók boldogságát, egészségét és termelékenységét.
Bár uborkaszezon jön a munkaerőpiacon, aki most váltana máshová, ilyenkor is muszáj, hogy résen legyen.
Soha nem dolgoztak annyian GYES, illetve GYED mellett Magyarországon, mint tavaly. Előbbiek száma több mint negyedével emelkedett 2018 óta.
2024 harmadik negyedévében a hazai munkáltatók 37 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét.
A problémák akkor kezdődtek, amikor az ügyfelek panaszokat nyújtottak be elvégzetlen feladatok és be nem tartott határidők miatt.
A rövid távú vagy szezonális munkavállalásra a legalkalmasabbak a tanulmányi szünetek, ezek között is elsősorban a hosszabb, összefüggő nyári szünetben kínálkoznak a legjobb lehetőségek.
A közhiedelemmel ellentétben a vendégmunkások nemcsak gyárakban dolgoznak, nem olyan képzetlenek, mint gondolnánk.