Mi történik ezekben a gyárakban, üzemekben? Alig tudják megtartani a magyar dolgozókat
A szellemi munkavállalók között meghaladja a 30%-ot, míg fizikai munkatársak esetében nem ritka az 50-60%-ot meghaladó fluktuációs ráta.
A szellemi munkavállalók között meghaladja a 30%-ot, míg fizikai munkatársak esetében nem ritka az 50-60%-ot meghaladó fluktuációs ráta.
Vajon mennyire más a kiválasztási folyamat, ha a munkaerő-közvetítő más partnereknek keres munkaerőt?
A helyi és regionális munkaerőpiaci trendeket és kihívásokat járták körbe egy szakmai rendezvényen.
Rendkívül nehéz már Magyarországon munkaerőt találni a tartósan munkanélküliek között.
A munkaerő-kölcsönzés egyre elterjedtebb fogalom munkavállalói körben is, de számos tévhit kering körülötte.
Az Európaszerte tapasztalható munkaerőhiány miatt Magyarországnak alaposan fel kell zárkóznia, ha itthon akarja tartani, vagy máshonnan elcsábítani a képzett munkaerőt.
Még mindig kihat a munkáltatókra, hogy a járványhelyzet alatt visszavettek a toborzásból. Erre keresnek most megoldást.
Magyarországon mintegy 100 000 munkás hiányzik a földekről. Pedig betakarításkor akár 15 ezer forintot is lehet keresni napszámban.
A képzett szakemberek mellett már a betanított munkásokból sincs elég a hazai piacon.
Az, hogy az országon belül költöznek az emberek stabil megélhetés reményében nem újdonság, ám ez a trend felgyorsult az utóbbi években.
Amennyiben sikerül Magyarországon középtávon egy EU bérszinteket figyelembe vevő versenyképest bért biztosítani, abban az esetben az aktív fiatal és képzett munkavállalók elvándorlása is lassítható lesz.
2021 szeptemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos havi létszáma 4 millió 687 ezer fő volt.
A Nyugat-Dunántúlon tombol a munkaerőhiány. A külföldi munkaerő egyre komolyabb mértékben érkezik, az ukránt lassan felváltja a vietnámi, fülöp-szigeteki, mongol munkaerő.
Az ötmilliós munkavállalói létszám a gazdasági aktivitás folyamatos erősödésével várhatóan ismét aktuálissá válhat
A képzett külföldi munkaerő kontrollált bevonása nélkül már rövidebb távon is megoldhatatlan problémát okozna számos területen a munkaerőhiány. Ha pedig egy vállalat hosszú távon is képtelen megoldani a munkaerőhiányt, akár úgy is dönthet, hogy átszervezi, más országba telepíti termelését. Ilyen szempontból a vendégmunkások emelkedő száma - átmeneti megoldásként - előnyös a magyar munkavállalók számára, hozzájárul a hazai munkahelyek hosszú távú megőrzéséhez, és csökkenti a szezonálisan esetleg megugró túlmunkát.
Egy friss felmérésből kiderült, hogy további egymillió magyar állampolgár hagyná el az országot, főként a fiatalabb generáció képviselői- olvasható a 24.hu cikkében.
Nemcsak Magyarországon van óriási munkaerőhiány, Németországban is rendkívül sok munkást, szakembert keresnek. Ez is hozzájárul ahhoz, hogy az új EU-s tagállamokból sokan emigrálnak külföldre. Az unión belüli szabad munkaerő-áramlás korábban csak lehetőségként, most viszont már veszélyként is felmerül a munkavállalók származási országai tekintetében, ilyen Magyarország is.