Nem csatlakozik az orvostüntetéshez a szakdolgozói kamara: kiderült, mi áll a háttérben
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) március 8-ra meghirdetett egészségügyi demonstrációjához nem csatlakozik a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK),
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) március 8-ra meghirdetett egészségügyi demonstrációjához nem csatlakozik a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK),
A MOK "A magyarok egészsége többet érdemel" címmel február 1-jén indított országos társadalmi kampányt mutatta be a sajtótájékoztató keretében.
Jelentős plusz forrásra lenne szükség ahhoz a MOK szerint, hogy legalább az uniós átlagot elérjük.
A finanszírozási hiányosságok oda vezetnek, hogy a kórházak és szakrendelők az elvégzett beavatkozások jelentős részével a költségvetési deficitet növelik.
A MOK volt elnöke úgy véli, hogy mivel az utolsó teljes éve jön a jelenlegi politikai ciklusnak, nem várható, hogy komolyabb fejlesztések valósuljanak meg.
Az új ügyeleti rendszer 2024. október 1-től működni fog Budapesten is, így a működése a 19 vármegye korábbi csatlakozása után ezzel országosan egységessé válik.
A Belügyminisztérium (BM) Egészségügyi Államtitkársága értekezletet hívott össze 2024. szeptember 4-ére, amelyen több szakmai szervezet vett részt, az álláspontok nem közeledtek.
Elszaporodtak a bírósági eljárások kezdeményezései az orvosok ellen, akik nem adtak mentességet a gyermekkori oltások alól.
Sürgős intézkedésekre van szükség, mert a magyar orvosok jelentős része csak közepesen vagy annál kevésbé motivált, és sokan pszichésen diszfunkcionális állapotban vannak.
Az ellátás színvonala sokat romlott az elmúlt 5-10 évben, és miközben próbálják ezért a dolgozókra tolni a felelősséget, a valódi ok a pénzhiány a kamara elnöke szerint.
Ekkora és ilyen széttagolt ellátórendszert ennyi pénzből nem lehet működtetni a szakértő szerint.
Négy évvel ezelőtt a nyugdíjból tért vissza, most azonban visszatérne a nyugdíjas évekbe a bejegyzés szerint.
Ismert orvosok nevével visszaélve Magyarországon hivatalosan nem engedélyezett, gyógyhatásúnak mondott szerek reklámozása miatt indult nyomozás.
A MOK honlapján folyamatosan lehetett követni a számot, mennyien döntenek úgy, kamarai tagok maradnak, most már a pontos számot is tudjuk: 34 003 fő.
Amíg az ügyben döntés nem születik, addig is az érintett orvosoknak havi két ügyeletet el kell látnia.
15 ezer kamarai tag jelezte már, hogy eszük ágában nincs kilépni, akkor sem, ha a MOK-nak semmilyen joga nem marad.
Az orvosi kamarának összesen mintegy 50 ezer tagja lehet, nekik 30 nap alatt nyilatkozniuk kell, hogy továbbra is a kamarában akarnak-e maradni.
Megszünteti az orvosok kötelező kamarai tagságát egy ma elfogadott törvény, ami azonnal hatályba is lép.
Már akár a mai napon elfogadhatják a Belügyminisztérium (BM) hétfőn benyújtott javaslatát, amely eltörölné a kötelező Magyar Orvosi Kamara (MOK) tagságot.
Benyújtott a belügy egy javaslatot, amely eltörölné a kötelező kamarai tagságot és a folyamatban lévő etikai eljárásokat az Egészségügyi Tudományos Tanács venné át.