Így kerüld el a katasztrófát: kevesen lépik meg, pedig csak ennyi kell a giganyugdíjhoz
A NAV ugyanis a múlt héten tette közzé az adóbevallás tervezeteket, ami nem csak kötelességet ró azokra, akik adatai a hatóságnál nem teljesen pontosak.
A NAV ugyanis a múlt héten tette közzé az adóbevallás tervezeteket, ami nem csak kötelességet ró azokra, akik adatai a hatóságnál nem teljesen pontosak.
A GKI a múlt év végihez képest 0,6 százalékponttal, 4,3%-ra (4-4,5%-ra) emelte 2021. évi növekedési prognózisát.
2020-ban 28,5 millió magyar palackos bort értékesítettek.
Átmenetinek nevezte az infláció idei megugrását a Magyar Nemzeti Bank (MNB) igazgatója csütörtökön Budapesten, a jegybank márciusi Inflációs jelentését bemutató online sajtótájékoztatón.
A jövőben krónikus munkaerőhiány sújthatja a vendéglátó- és szállodaipart.
A lista nemrég bővült az előző héthez képest több szolgáltatási és kiskereskedelmi tevékenységgel, ami tovább növelheti az érdeklődést.
A társasházak távfűtés-korszerűsítési programjában keddtől pályázható a támogatás.
A tavasz megállíthatatlanul közeledik.
Magyarország éppen lecsúszott a top10-ről, pedig Norvégiától csak egy hajszál választja el: a tudásintenzív szolgáltatások területén dolgozó magyarok száma 2010 óta 20 százalékkal nőtt, a nők aránya pedig stabilan 60-61 százalék ebben a szektorban.
A világ legnagyobb munkaerő-toborzással és kiválasztással foglalkozó vállalatcsoportja minden évben felmérést végez a hazai munkaerőpiac változásairól és az aktuális bérszintekről. Ebből kiderül, hogy hasonlóan a világ más országaihoz a COVID-19 járvány a magyar munkaerőpiacra is jelentős hatással volt, a munkavállalók pedig más szemszögből kezdték vizsgálni karrierútjaikat és munkalehetőségeiket.
Mire számíthat Magyarország?
Exkluzív interjú a Bravogroup Holding vezérigazgatójával.
Újraindítási akciótervet készített a Fürdőszövetség.
Indul az ITM-razzia.
Sok a bizonytalanság a világgazdaság, így Magyarország gazdaságának kilátásait tekintve is 2021-ben.
Orbán Viktor a magyar gazdaság állapotáról.
Az elemzésben szereplő adatok a GVI 2020. október 1. és 31. között 3142 hazai vállalkozás megkérdezésével készült féléves konjunktúrafelvételéből származnak.
A jövőbeli foglalkozások tekintetében a sportolás, a művészeti ágak, az informatika és a vendéglátás a legnépszerűbb a diákok körében. A diákok több mint fele olyan munkát szeretne, amit szeret, a szülők 43 százaléka viszont azt tanácsolja, aszerint válasszanak, mennyit fognak keresni.
Magyarországon megdöbbentő sok azoknak a nőknek az aránya, akik nem jutnak, jutottak el a középfokú oktatásba, így sem érettségük, sem pedig szakmájuk nincs. A helyzet azonban megváltozik, ha bejutottakról, illetve már a felsőoktatásban résztvevőkről beszélünk, itt ugyanis, ha nem is sokkal, de arányait tekintve már több a nő, mint a férfi. Azonban ha közelebbről megnézzük a tradicionálisan inkább női, illetve férfi képzési területeket, akkor azt találjuk, hogy a nők felülreprezentáltak olyan szakmákban, ahol a várható átlagos bruttó jövedelem százezrekkel marad el a klasszikusan férfiak által dominált szakmáktól. Még rosszabb a helyzet akkor, ha azt is megnézzük, mely képzések ma igazán keresettek a munkaerőpiacon, ezek között ugyanis gyakorlatilag nincsen olyan, amit többségében nők végeznének.
Januárban a decemberi jelentős csökkenést követően csaknem novemberi szintjére erősödött vissza a GKI fogyasztói bizalmi index - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.