Láthatatlan veszély fenyeget a világ számos pontján: rengetegen fognak szenvedni tőle
Egy új tanulmány szerint a világ húsz legszennyezettebb városa közül tizenkilenc Ázsiában található.
Egy új tanulmány szerint a világ húsz legszennyezettebb városa közül tizenkilenc Ázsiában található.
A minisztérium közleménye szerint az adatmegosztás leállítására "finanszírozási korlátok miatt került sor".
Tovább romlott a levegő minősége az országban, a szálló por miatt már az ország jelentős részében veszélyessé vált az NNGYK honlapján csütörtökön.
A HungaroMet szerint minden állomás jól működik, ugyanakkor a Levegő Munkacsoport kiemelte: több berendezés is rossz helyen van, ami torzíthatja az adatokat.
Csütörtökön veszélyes volt a levegő minősége Békéscsabán, Debrecenben, Kazincbarcikán, Kecskeméten, Nyíregyházán, Sajószentpéteren, Tökölön és Várpalotán.
Szakértői becslések szerint az útjainkon közlekedő gépjárművek legszennyezőbb 10 százaléka okozza a szennyezés 60 százalékát.
A köhögés, torokkaparás, allergia egyre több gyermeket érint, az orvosok várótermei tele vannak fiatal betegekkel.
Az emberiség számára a légszennyezettség jelenti a legnagyobb egészségügyi kockázatot - becslések szerint világszerte minden kilencedik haláleset ennek a számlájára írható.
Egy friss kutatásból kiderült, hogy Magyarország a 87. a legszennyezettebb levegőjű országok 2023-as listáján, a hazai települések közül pedig tavaly nem egy vidéki nagyváros került a hazai feketelistára.
Az IQAir jelentése szerint a világ 100 leginkább légszennyezett városa közül 99 Ázsiában található.
Közzétették a legrosszabb légszennyezési értékeket mérő állomások listáját: a nitrogén-dioxidból például Várpalotán az érzékelt mennyiség meghaladta az éves határértéket 2022-ben.
Mi a helyzet most az országban? Van jelenleg olyan település, ahol szennyezett a levegő? Ennek jártunk most utána.
A területhasználat és a légzőszervi, valamint szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásában is szerepet játszó porszennyezés vizsgálták magyar kutatók.
A klímaváltozás és a légszennyezés hatására súlyosbodhatnak a különböző neurológiai betegségben, demenciában vagy például migrénes fejfájásban szenvedő betegek tünetei.
A felmérésben résztvevő 131 ország közül csak 13 teljesíti az Egészségügyi Világszervezet levegőminőségre vonatkozó irányelveit.
A hideg, szélcsendes és csapadékmentes időszak kedvezőtlenül hat a levegőminőség alakulására. A meteorológiai előrejelzés szerint a következő napokban javulás nem várható.
Körvonalazódik már a terv, amely alapján az Unió 2030-ra nullára csökkentheti a káros kibocsátásokat. De még bőven van tennivaló.
A korábban kifogásolt minőségű Oszlár és Hernádszurdok levegője is elfogadhatóra változott, ezzel minden mérőállomáson elfogadható a levegő minősége.
Többfelé javult a levegőminőség, jelentette az NNK kedden. Az adatok alapján csökkent a szálló pot miatti légszennyezettség.
A téli időszakban, fűtésszezonkor az ország légszennyezettségének mintegy 83-85 százalékáért felelős a lakossági fűtés.