Vallott az Erste: súlyos különadót fizettek Magyarországon, ilyen máshol nincs Európában
168 millió euró banki különadót fizetett tavaly az Erste Csoport Magyarországon az előző évi 137 millió euró után.
168 millió euró banki különadót fizetett tavaly az Erste Csoport Magyarországon az előző évi 137 millió euró után.
Nincs olyan érdekérvényesítő képesség ma Magyarországon, ami a boltok minél nagyobb árrésre való törekvési szándékát korlátozni tudná a szakértő szerint.
Varga Mihály pénzügyminiszter szerint a kamatkörnyezet javulásának elmaradása továbbra is magas költségvetési terheket eredményez, ami szükségessé teszi az adóbevételeket.
A Nemzetgazdasági Minisztérium álláspontja változatlan.
Egy év alatt nagyon megdrágultak a kötelező biztosítások, a díjemelkedés mértéke nem csoda, igyekeznek a biztosítók az adók miatti eredménycsökkenéseket kompenzálni.
A bevételek emelkedése főként a megemelt adóknak, például az üzemanyagok és dohánytermékek jövedéki adójának köszönhető, miközben a fogyasztás növekedése elmarad a várakozásoktól.
Az új intézkedések a 2025-ös költségvetés hiányát is csökkentik, bár ez a háztartások és cégek számára kevésbé kedvező.
Hans K. Reisch Brüsszelben egyeztetett a magyar szabályozás megtámadásáról.
Márciusban adtak be kifogásokat a különadó és az árstop ellen, azután, hogy szabályos csatározásba kezdtek a kormánnyal.
Lázár János nyíltan megfenyegette a Spart a Portfolio konferenciáján, a miniszter azt mondta: a boltlánc "meg fogja fizetni az árát annak, amit az elmúlt napokban tett!"
A Spar Magyarország működési átszervezésének már a cégpapírokban is nyoma van.
Részesedést szerezne a magyar állam a Sparból, válaszként vagyont von ki a kereskedelmi csoport Magyarországról.
Megnéztük, még mindig érezteti-e a hatását a légitársaságok hozzájárulásának extra költsége. A válasz egy szóban: igen.
A különadók újabb évébe lépve felmerülhet a kérdés, hogy az átmenetiként kommunikált extraprofitadók vajon mikor adják át a helyüket a tényleg söralátét méretű adóbevallásoknak.
A kormány 2,5-szeresére emeli a kis biztosítókat segítő adókedvezmény értékhatár, így a legkisebb biztosítók nagyobb adókedvezményben részesülhetnek.
A Mol-csoport 3,1 milliárd dollár tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredményt ért el tavaly, ami 34 százalékos csökkenés 2022-höz képest.
Az adót várhatóan nyereségadóként számolják el.
"A kormány célja, hogy segítséget nyújtson a gyógyszergyártóknak, hogy a globális minimumadó a lehető legkisebb terhet jelentse számukra" - közölte a Pénzügyminisztérium az új adó kapcsán.
A gyógyszergyártói különadó után bevezetik a gyógyszergyártói extraprofitadót kétszeres adókulccsal.
2024-től összesen 55-60 forinttal kellene megemelniük áraikat a kisbenzinkutaknak a jövedéki adó emelése és egy másik, rájuk vonatkozó adóemelés miatt.