Csak mézesmadzag volt a kamatplafon? A legtöbb magyar kénytelen így hitelt felvenni, ha házat akar
Az új lehetőség a hiteligénylőknek csak egy nagyon szűk körét fogja érinteni.
Az új lehetőség a hiteligénylőknek csak egy nagyon szűk körét fogja érinteni.
A legolcsóbb és legdrágább magyar közterületek négyzetméterárai között tavaly 115-szörös volt a különbség, idén ugyanez már 236-szorosra nőtt - ez derül ki egy új ingatlanpiaci elemzésből.
Formálódik a minilakások iránti kereslet a hazai ingatlanpiacon, 2025-re pedig további erősödés várható.
A folyamatosan erősödő kereslet miatt az eladók kerültek helyzetbe az ingatlanpiacon, akik trendszerűen egyre kisebb árengedményre hajlandóak az ingatlan értékesítésekor.
Egy tipikus hazai ingatlanvásárló számára az ár még az elhelyezkedésnél, állapotnál vagy energiahatékonyságnál is fontosabb tényező.
Alicantéban vásárolt egy most épülő, tengerparti luxusvillát L.L. Junior. Az ilyen paraméterekkel rendelkező ingatlanok ára a környéken 150-300 millió forint között mozog.
Megjelent az MNB-rendelet, amely bemutatja, hogy milyen feltételekkel kaphatunk 2025-től energiahatékony ingatlanra 10% önerő mellett lakáshitelt.
Várhatóan 2025 januárjában hatályba lép az új ingatlan-nyilvántartásról szóló törvény.
Megkezdődött az egyeztetés a lakáshitelekre érvényes önkéntes 5%-os THM plafonnal kapcsolatban.
A „megvesz-felújít-elad” az elmúlt évek egyik sláger befektetésének számított. Azonban úgy tűnik, hogy az ingatlan áremelkedéssel a flipping biznisz is egyre bizonytalanabbá válik.
A Balaton, Budapest belvárosa és a jelentős munkahelybővülés előtt álló nagyobb városok esetében lehet jelentős keresletnövekedés.
Hullámzó gazdasági környezete ellenére a magyarországi ingatlanbefektetési piac stabil lehetőségeket kínál
Az árak egy év alatt közel 10 százalékkal emelkedtek, ez érdemi növekedés a lakások piacán.
Elsősorban a bőven 1 millió forint felett járó négyzetméterárak tartották vissza az újépítésű ingatlanok piacáról a vevőket,
Több európai város központjában is, ahol az AirBnB elterjedt, a lakók számára csaknem élhetetlenné vált a környék.
Nem biztosíthatóak az ártéren fekvő ingatlanok, bár az árvíz ellen néhány biztosító kínál termékeket, amivel minimalizálhatjuk a károkat.
Megtorpanás nélkül emelkedtek az elmúlt hónapokban a kiadó ingatlanok bérleti díjai, hiszen a kereslet folyamatosan erős, ugyanakkor a kínálat már nem annyira.
Az ingatlanvásárlók között Budapest belvárosának népszerűsége töretlen, azonban az érintett V., VI., VII. kerületben a fővárosi eladó ingatlanok mindössze 15 százaléka érhető el.
Újra aktuálissá vált az a kérdés, hogy ennek milyen hatása lenne az AirBnB betiltásának helyi ingatlanárakra és lakásbérleti díjakra.
Egyre drágábbak az új lakások, a vevők mégis keresik a horror árú ingatlanokat. Csábító lehet az alacsony fenntartás és az olcsó rezsi, de valóban jobb döntés az új?