Eltűnhet jelenlegi formájában a Wise, Revolut? Ez áll az ügy hátterében
A technológiai fejlődés következtében az elmúlt egy-másfél évtized folyamán jelentős átalakuláson ment át a pénzügyi szektor.
A technológiai fejlődés következtében az elmúlt egy-másfél évtized folyamán jelentős átalakuláson ment át a pénzügyi szektor.
Az idén már több mint 10 millió új ügyfelet szerző, és ezzel az 50 milliós határt átlépő fintech most új termékek és szolgáltatások bevezetésének felgyorsítására összpontosít.
A kínai fast fashion óriás Shein és a mexikói fintech vállalat Stori együttműködésével új hitelkártya jelenik meg
Új adó élesedett ma: a devizakonverziót is megadóztatja a kormány egy 0,45%-os mértékű kiegészítő tranzakciós illeték formájában.
Ha lassan is, de csökken a készpénz népszerűsége a fiatalok körében a legújabb K&H ifjúsági index szerint.
Egyre inkább a vagyoni helyzet és az élethelyzet határozza meg a bankolási szokásokat.
A német Giesecke+Devrient (G+D) újabb mérföldkövet ért el a digitális fizetések világában.
2,2 milliárd dollárra nőtt a Revolut bevétele, ami 95%-os növekedést jelent a 2022-es 1,1 milliárd dollárhoz képest.
Legutóbb március elején „támadta meg” az MNB a Revolutot, jóllehet a jegybank már régóta és rendszeresen kommunikálja a litván bankkal kapcsolatos aggályait.
Tovább bővültek az OTP Mobil által kínált innovatív fizetési lehetőségek, a cég ugyanis felvásárolta a HelloPayt.
A Rakuten Group bejelentette, hogy a fintech üzletágait egyetlen csoportba kívánja integrálni.
A készpénz még jó ideig velünk marad, de egyre nagyobb teret nyernek a digitális megoldások és fontos a fogyasztói edukáció.
A mesterséges intelligencia már érzékelhetően jelentős hatással bír az IT munkaerőpiacra is, így számos változást hozhat magával
A Revolut több mint 1 milliárd dolláros bevételt ért el 2022-ben, és befektetései továbbra is a jövőbeli növekedést célozzák.
A Revolut bejelentése szerint applikációjukon keresztül az Európai Gazdasági Térség országaiban élők több tucat Európában jegyzett vállalat töredékes részvényeivel kereskedhetnek.
A magyar piac több kihívást nyújt az iBanFirst számára, ám a fintech szolgáltató szerint a magyar vállalkozások különösen nyitottak a digitális pénzügyi megoldásokra.
Újabb fintech megoldással jelentkezik az Erste. A bank informatikai rendszere által hitelképesnek minősített ügyfelek néhány másodperc alatt juthatnak akár 450 ezer forint hitelhez.
A Klarna kamatmentes Fizetés 3 részletben szolgáltatással és vásárlási alkalmazással lép be a magyar piacra.
Rengeteg pénzt spórolhattak meg a külföldi nyaralás során azok, akik a magyar bankkártyájuk helyett valamelyik fintech cég bankkártyájával fizettek inkább.
A startup-halálozás első számú oka, ha a cég olyan terméket épít, amit nem lehet eladni.