Alig ér valamit a magyar bérrobbanás: papíron jól mutat, de most látszik, mennyire olcsók vagyunk
Hiába nőnek itthon a bérek, a magyar dolgozók órája még mindig alig ér valamit európai összevetésben.
Hiába nőnek itthon a bérek, a magyar dolgozók órája még mindig alig ér valamit európai összevetésben.
Mostanra közel 2 300 forintba kerül egy doboz cigaretta átlagára, miközben a 15 évnél idősebb magyarok bő negyede napi rendszerességgel dohányzik.
Egyre több magyar küzd a téli hideggel: 2023-ban már mintegy 700 000 ember nem tudta megfelelően fűteni otthonát.
Magyarországon rengeteg aluliskolázott van, aki szegénynek tartja magát, igaz az elmúlt években javultak az adatok, de európai szinten még mindig kiugróak.
Az Eurostat adatai alapján már csak az EU negyedik legmagasabb inflációja van Magyarországon.
Az Eurostat legfrissebb adatai szerint 2023-ban az Európai Unióban közel 20 millió gyermek volt kitéve a szegénység vagy társadalmi kirekesztés kockázatának.
2023-ban az Európai Unió 25-34 éves lakosságának 43%-a rendelkezett felsőfokú végzettséggel, ehhez képest Magyarország ez az arány csupán 29%.
A 2024. évi első negyedéves adatok vizsgálatakor szembetűnik, Magyarországon brutálisan sok csődeljárás/vállalkozás felszámolás történt 2021-hez képest.
Nem sokon múlt, hogy nem a magyar háztartások a legszegényebbek az EU-ban, de már nagyon közel vagyunk a bolgárokhoz.
Az emberek elégedettebbek személyes kapcsolataikkal, mint pénzügyi helyzetükkel.
Megint folyamatosan növekszik a halálos balesetek száma szerte Európában. Magyarország a lista első felében helyezkedik el.
2023 harmadik negyedéve fordulópont lehetett az európai ingatlanpiacon, az ingatlanárak 2022 elején kezdődött zuhanása megtorpant, sőt a korábbi negyedévhez képest még nőttek is valamelyest.
A legfrissebb EU-s statisztikák szerint Ausztria a legboldogabb ország a 27-ből, Magyarország viszont hátul kullog.
Közzétette az uniós kiskereskedelemről szóló legfrissebb adatait az Eurostat. Kiderült, az összes tagállam közül csak Szlovéniában volt nagyobb a zuhanás, mint Magyarországon.
A hallgatók száma jelentősen visszaesett az elmúlt 10 évben, 2023 első felében mintegy 48,5 ezerrel kevesebben jártak egyetemre, mint 2013 azonos időszakában.
Mostanra Magyarország maradt az utolsó uniós tagállam, ahol még két számjegyű az infláció. Ráadásul a szeptemberi eredménnyel tizenegyedik hónapja éllovasok vagyunk pénzromlásban.
Magyarországon a 20-65 éves dolgozók mintegy ötöde részmunkaidős/határozott idejű szerződéssel dolgozik.
„Románia megelőzte Magyarországot” – számolt be saját Tiktok-videójában Pogátsa Zoltán közgazdász a legfrissebb Eurostat-adatokról.
Szeptemberben a vártnál jobban mérséklődött az éves infláció az euróövezetben - derült ki az Eurostat nem végleges adataiból.
Magyarországon rendkívül alacsony azoknak a munkavállalóknak az aránya, akik munkájuk során folyamatosan használnak valamilyen technikai, digitális eszközt.