Továbbra is áll a bál az Erasmus+ körül: mi lesz így a magyar diákokkal?
Az Európai Bizottság (EB) egyelőre nem kapta kézhez az alapítványi formában működő felsőoktatási intézményekről szóló jogszabály átdolgozott változatát.
Az Európai Bizottság (EB) egyelőre nem kapta kézhez az alapítványi formában működő felsőoktatási intézményekről szóló jogszabály átdolgozott változatát.
Külön alku jöhet az Erasmusról, ugyanis elvileg már csak néhány kérdésben kell megállapodnia a magyar kormánynak és az EU-nak.
Egyelőre semmi esély nincs arra, hogy megoldódik az Erasmus+ és más egyetemi programok további finanszírozása.
Brüsszelben továbbra sem túlzottan elégedettek a hazai reformlépésekkel, ezért úgy tűnik megegyezés nélkül telik el a november 23-i határidő.
Az Erasmus+ ösztöndíjak finanszírozásának ideiglenes befagyasztása 21 oktatási intézmény 182 ezer diákját érintheti,
Egyáltalán nem biztos, hogy lesz megoldás magyar Erasmus-ügyben, ami most erősen holtpontra jutott.
A törvénykezés tempója szinte kizárja, hogy egy mindenkinek megfelelő törvény szülesséen szeptemberig, így a magyar diákok és kutatni tervező pedagógusok jó eséllyel lemaradnak az Erasmusról jövőre.
Ha nem sikerül nyélbe ütni az alkut, nem csak az alapítványi egyetemek, az egész felsőoktatás eleshet a fejlesztési forrásoktól Magyarországon.
A felmérésből – amelynek keretében több mint 1100 hazai középiskolás válaszait dolgozták fel – az derült ki, hogy az érintettek 79 százaléka Magyarországon tervez továbbtanulni.
Súlyos visszatartó erő fogja vissza a magyar diákokat, alig valaki megy külföldi csereprogramra.
Orbán Viktor a Kossuth rádióban arról is beszélt, hogy három rendőrt megkéseltek az éjjel Budapesten.
Az SZTE és A MATE is elkötelezett abban, hogy bármi áron mehessenek a diákjaik ERASMUS+ programra, mert fontosnak tartják a hallgatói mobilitást.
A Corvinus Egyetem Erasmus-ösztöndíjjal külföldön tanuló hallgatói még nem kaptak idén pénzt az intézménytől, ami sokaknak komoly anyagi gondokat okoz.
Már nemcsak féléves, de akár néhány napos kurzusok is elérhetők a tanulók és pedagógusok számára is.
A legrosszabbra számítva vészhelyzeti Erasmus-javaslatot nyújt be a törvényhozásnak az Európai Bizottság. A cél az, hogy az érintettek egy esetleges megegyezés nélküli brexit után is Nagy-Britanniában maradhassanak. Illetve rendeznék a brit résztvevők helyzetét is.
Tavaly is százezren éltek a lehetőséggel.
Október elsejéig még körülbelül 300 millió forintért lehet pályázni az Erasmus+ programjaira.