Továbbra is áll a bál az Erasmus+ körül: mi lesz így a magyar diákokkal?
Az Európai Bizottság (EB) egyelőre nem kapta kézhez az alapítványi formában működő felsőoktatási intézményekről szóló jogszabály átdolgozott változatát.
Az Európai Bizottság (EB) egyelőre nem kapta kézhez az alapítványi formában működő felsőoktatási intézményekről szóló jogszabály átdolgozott változatát.
A Pannónia program népszerűsége, amelyet a magyar kormány az Erasmus+ helyettesítésére hozott létre, jelentősen elmarad a várakozásoktól.
Az állami Pannónia program marad, amely azonban kevesebb lehetőséget nyújt a korábbi Erasmus programhoz képest.
A programok fő célja hogy a fiatalok és a szakemberek ingyen hozzájuthassanak olyan tudáshoz, amiért más esetben egyébként vagyonokat kéne fizetniük.
Az ösztöndíjak számos területen nyújtanak segítséget, legyen szó a tanulmányi karrier építéséről, a nyelvtudás fejlesztéséről vagy a világ különböző kultúráinak megismeréséről.
779 magyar fiatal kaphat ingyenes európai vonatbérletet
Külön alku jöhet az Erasmusról, ugyanis elvileg már csak néhány kérdésben kell megállapodnia a magyar kormánynak és az EU-nak.
Január 15-től január 29-ig pályázhatnak a modellváltáson átesett, az Erasmus+ programból tavaly januárban kizárt egyetemek.
Egyelőre semmi esély nincs arra, hogy megoldódik az Erasmus+ és más egyetemi programok további finanszírozása.
Brüsszelben továbbra sem túlzottan elégedettek a hazai reformlépésekkel, ezért úgy tűnik megegyezés nélkül telik el a november 23-i határidő.
Az Erasmus+ ösztöndíjak finanszírozásának ideiglenes befagyasztása 21 oktatási intézmény 182 ezer diákját érintheti,
Nem csak a kutatások, hanem az erre felvehető pénzek is elvesznek, ha nem lesz Erasmus-program - mondta Kemenesi Gábor.
Egyáltalán nem biztos, hogy lesz megoldás magyar Erasmus-ügyben, ami most erősen holtpontra jutott.
Európában azokat az egyetemeket, amelyek nem függetlenek (lásd modellváltó egyetemek), nem tekintik egyetemnek,
A törvénykezés tempója szinte kizárja, hogy egy mindenkinek megfelelő törvény szülesséen szeptemberig, így a magyar diákok és kutatni tervező pedagógusok jó eséllyel lemaradnak az Erasmusról jövőre.
Ha nem sikerül nyélbe ütni az alkut, nem csak az alapítványi egyetemek, az egész felsőoktatás eleshet a fejlesztési forrásoktól Magyarországon.
Miután az elmúlt időszakban lassultak az EU és a kormány közötti támogatások nem valószínű, hogy megkapjuk az év második fele előtt a támogatásokat.
A felmérésből – amelynek keretében több mint 1100 hazai középiskolás válaszait dolgozták fel – az derült ki, hogy az érintettek 79 százaléka Magyarországon tervez továbbtanulni.
Súlyos visszatartó erő fogja vissza a magyar diákokat, alig valaki megy külföldi csereprogramra.
Gulyás Gergely a reggeli kormányinfón bejelentette, hogy a kormány abban az esetben, ha nem sikerül megállapodni az EB-vel átvállalja az Erasmus-ösztöndíjak kifizetését.