Oroszország robog az államcsőd felé: présbe került Putyin
Menekülnek a befektetők: a csődkockázati felár 56%-os valószínűséggel jelez államcsődöt a következő 5 évben.
Menekülnek a befektetők: a csődkockázati felár 56%-os valószínűséggel jelez államcsődöt a következő 5 évben.
A tragédiáról közösségi oldalán emlékezett meg a kerület vezetője és Budapest főpolgármestere is.
Jelenleg 30-40 ezer nyugdíjas dolgozik.
Fel sem kellene kelnünk a kanapéról az azonosításhoz.
A vállalkozói hiteleknél már régóta alkalmazott referenciakamatozást csak akkor vezették be a lakossági forinthiteleknél, amikor arra jogszabály kötelezte őket.
Az árfolyam és a kamat, ezek miatt szálltak el a devizahitelesek törlesztőrészletei. Az árfolyamot még ha értjük is, mi történt a kamattal?
A hétfői után a tegnapi kereskedés során is igencsak negatívvá vált a nemzetközi pénz- és tőkepiaci hangulat, de a forint mindkét napot meglepően jól (kis gyengüléssel) átvészelte. Megjegyzendő azonban, hogy ugyanez elmondható a térségi devizákra is, így úgy tűnik: a mostani külpiaci hangulat hullámzás és kockázatcsökkentés a mi régiónkat csak korlátozottan érinti. Ma reggel azonban hirtelen gyengülni kezdett a forint Matolcsy György első jegybankelnöki interjújának hatására, amelyben többek között megerősítette, hogy bizonyos bankok kiszorulnak majd a kéthetes kötvényben való pénzelhelyezés lehetőségéből. Ez az érintett bankok számára kamatvágással is felér, így érthető a negatív forintpiaci reakció. A forintgyengülési hullám nyomán az euró jegyzései 297 fölé emelkedtek.
Stabilan 297,5 körül kezdte a hetet a forint az euróval szemben, majd az erősödési kísérletek kifulladtak, kora délután pedig hirtelen gyengülés indult. Az euró jegyzései így újra 300 közelébe emelkedtek. Ez egyúttal új héthavi forintmélypontot jelent.
Fájdalmasan érintheti a magyar családokat Magyarország újabb leminősítése: a leminősítés az egyik olyan tényező, amely hatására a forint tovább gyengülhet, az országkockázat növekedése, a bankok kamatemelése pedig növelheti a devizahitelesek terheit.
Hétfő este a javuló külpiaci hangulatban már kis forinterősödés mutatkozott, ami ma reggel átmenetileg folytatódott, aztán 281 körül kifulladt a lendület az euróval szemben. Egy rossz német ipari termelési adat miatt déltől már romlani kezdett külföldön a hangulat, ezt csak fokozták a délután 1 órakor az Európai Bizottság felől megjelent európai gazdasági prognózisok. Ezek mellett a forint csak kis mértékben gyengült tovább, míg külföldön már egyre inkább hanyatlás kezdet kibontakozni. Ezt nap végére már a forint is megérezte.
A péntek délutáni erősödéssel a 280 alatti tartományt is "megnézte" a forint az euróval szemben, ami egyhavi csúcsot jelentett és ma reggel (tegnapi elemzésünkkel összhangban) tovább tudott erősödni a magyar fizetőeszköz, noha a külpiaci hangulat reggel még enyhén negatívnak mondható.
Tisztességtelen az érthetetlen feltétel a hitelszerződésekben, a bankok csak indokolt esetben és arányosan emelhetik a fogyasztói kölcsönszerződések kamatát, díját, és indokolt esetben csökkentenie is kell azokat a Kúria joggyakorlatelemző csoportjának a hitelperekről készült munkaanyaga szerint - írta a Magyar Nemzet.
Beperelni készül hitelező bankját Heincz Gábor Biga és Király Tamás, a popénekes Király testvérek apja. Véleményük szerint a szerződésükben sehol nem szerepel, hogy az árfolyamveszteségből eredő plusz költséget nekik kellene megfizetniük. Sőt állításuk szerint a bankok semmivel sem tudják bizonyítani, hogy valóban van köze a frankhoz hitelüknek. "A havi törlesztőim az évek alatt a duplájára emelkedtek az árfolyamváltozás miatt, ám arról egy szó sincs a szerződésemben, hogy ez engem terhelne. A bank egyébként hogyan tudja bebizonyítani, hogy ők ennyi értékben vettek svájci frankot. Akkor mitől svájci frankos hitel az enyém?" - teszi fel a kérdést Biga. A Pénzcentrum.hu válaszol a kérdésre.
Itthon a szabad felhasználású jelzáloghiteleit adja hasonló áron az OTP, mint Romániában a személyi kölcsönöket. A banki termékek árazását számos tényező befolyásolja; az adott deviza forrásköltségei, a kockázati költségek, a jegybanki alapkamat, a kereslet összetétele, vagy az általános piaci környezet. A két ország és az OTP helyi viszonyi között tehát úgy néz ki, épp egy ingatlanfedezet a különbség. A nagyobb bankok közül a legolcsóbb 12,86 százalékos THM-mel nyújt szabad felhasználású jelzáloghitelt, ami 1,11 százalékponttal magasabb, mint a lakáscélú hitelek legolcsóbbika. Egy 8 milliós hitelért így még 15 év alatt is több, mint 17 milliót kell visszafizetni.
Délután újabb gyengülési hullám érte el a forint piacát, melynek következtében az euróval szemben a 298-as szint körülig az árfolyam. Ez új egyhavi forintmélypontot jelent.
Úgy tűnik, a forint elmúlt három hétben mutatott erősödése, illetve a pénzügyi stabilitási aggodalmak mérséklődése jelentősen javította a monetáris tanács világképét. A testület ugyanis a mai kamatdöntő ülésén megszakította novemberben megkezdett szigorítási sorozatát, 7 százalékon hagyta az alapkamatot. A döntés bizonyára megosztott szavazati aránnyal, az új tagok támogatásával született, hiszen több érv szólt a kamatemelés mellett is.
Fájdalmasan érintheti a magyar családokat Magyarország harmadik leminősítése is: a leminősítés az egyik olyan tényező, amely hatására a forint tovább gyengülhet, az országkockázat növekedése, a bankok kamatemelése pedig növelheti a devizahitelesek terheit.
Alaptalanok azok az esetleges félelmek, melyek egy nagyobb mértékű lakossági betétkivonással kapcsolatosak. Megfelelő mennyiségű, könnyen hozzáférhető pénzmennyiség szükség esetén a betétesek rendelkezésre áll, az instabilitás miatti alaptalan félelemből történő betétfelvétel ezért nem racionális döntés. Ha valakit ez sem nyugtatna meg, érdemes felidézni: a jegybank továbbra is korlátlan likviditásnyújtással lenne képes szükség esetén a bankok segítségére sietni.
Fájdalmasan érintheti a magyar családokat az S&P leminősítése: a forint gyengülése, az országkockázat növekedése, a bankok kamatemelése tovább növelheti a devizahitelesek terheit.
Megszakadt Magyarország és a Nemzetközi Valutaalap (IMF), illetve az Európai Bizottság közötti tárgyalás az elővigyázatossági hitelről; a delegáció hazautazott Budapestről. Ez fájdalmasan érintheti a magyar családokat: a forint gyengülése, az országkockázat növekedése, a bankok kamatemelése tovább növelheti a teljes lakosság terheit.