Nem is gondolnád, mekkora vagyont szórnak ki a magyarok az utcára: sokan tényleg ebből élnek
A zömében romák által vállalkozásszerűen űzött lomizás alkalmanként 35 ezer hátrányos helyzetű embernek ad jövedelmet.
A zömében romák által vállalkozásszerűen űzött lomizás alkalmanként 35 ezer hátrányos helyzetű embernek ad jövedelmet.
Egy corvinusos diplomával akár 994 ezer forintot, 282 ezerrel többet lehet keresni jelenleg havonta az ugyanekkor, más hasonló szakon végzettek átlagbéréhez képest.
A Pilisi bioszféra-rezervátumban egy félnapos túrázás 2 900 forintot, egy egész napos kirándulás 5 000 forintot ér meg a természetjáróknak.
14 százalékponttal nőtt az angol nyelvű képzésre felvett magyar hallgatók létszáma, így a most induló évfolyam csaknem fele már angolul teljesíti tanulmányait.
Ma este 8 órakor hozták nyilvánosságra az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat.
Az ELTE, a BME és a Szegedi Egyetem is magas helyen végzett, mint egy évvel ezelőtt.
A Budapesti Corvinus Egyetemen készült felmérés az egyetemi diákok körében a koronavírus-járványról és a vírussal kapcsolatos félelmekről.
14 millió forint évente...
A legtöbb helyen online oktatással kezdik meg az új félévet februárban a felsőoktatási intézmények, ám egyes gyakorlati képzések továbbra is a hallgatók jelenlétével zajlanak majd.
"A felsőoktatás szabadságához nélkülözhetetlen, hogy az intézmények minél önállóbban tudjanak gazdálkodni. Ehhez vagyonra, tulajdonra van szükségük - és a kormány támogatja is őket ezek megszerzésében" - jelentette ki Schanda Tamás. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese azzal összefüggésben beszélt erről, hogy a kormány 2020 végén döntött 5800 kollégiumi férőhelynek az egyetemek tulajdonába, illetve vagyonkezelésébe történő visszajuttatásáról.
A válaszadók közel kétharmada kifejezetten aggódik a koronavírus-járvány miatt.
A 2021-es egyetemi rangsorban az ELTE Informatikai Kara végzett az első helyen.
Folyik a kontaktkutatás.
Minden családba kellene egy pénzügyminiszter.
A fertőzésekről már értesítették a Nemzeti Népegészségügyi Központot.
A koronavírus, ahogy szinte mindent, a kollégiumi életet is átrajzolja. Fokozott higiéniai előírások, szigorúbb szabályok, a látogatók fogadásának korlátozása - erre kell készülnie azoknak, akik a 2020/2021-es őszi félévben kollégisták lesznek. Van olyan fővárosi egyetem, amelyik a beköltözést is komoly feltételekhez köti, a határon túlról érkező diákok nehéz helyzetbe kerülhetnek.
De nem ám!
Helyi termelés és szezonális étkezés jelenthet megoldást.
Az ESG szemlélet nem karitatív tevékenység, hanem kőkemény üzlet.
A felsővezetőknek helyzetükből adódóan nincs lehetőségük a munkahelyi stresszfaktorok kikapcsolására, és arra sem túl sok, hogy közvetlen környezetükkel legalább osztozni tudjanak ezen. Számukra nincs egyéni jutalom, dicséret. De aki folyton csak ad, vezet, irányít hogyan élheti meg, egyáltalán lehetséges-e megélnie az önmegvalósítást?