Százezrek várnak a kormány döntésére: ez kemény menet lesz, sok pénz mehet ki a zsebünkből
Tehetetlennek tűnik a gazdasági kormányzat a kamatstop kivezetésének kérdésében, ráadásul majdnem 300 ezer magyart érintene.
Tehetetlennek tűnik a gazdasági kormányzat a kamatstop kivezetésének kérdésében, ráadásul majdnem 300 ezer magyart érintene.
Nap mint nap találkozhatunk ezekkel a pénzügyi kifejezésekkel, azonban sokunknak halvány fogalma sincs arról, hogy valójában mit jelenthetnek. Vajon Te tudod a választ?
A piaci környezet változása miatt a vállalati kamatstop lassan magától megszűnik, ugyanis a piaci hozamszintek már a küszöbértékhez közelítenek.
Csütörtöktől indul az az akciós időszak, amely alatt az új vállalati forinthitelszerződések esetében 0 százalékra csökkentik a BUBOR feletti kamatfelárat.
A Kormány és a Bankszövetség között folytatódtak az egyeztetések.
Jövő héten dönthet a kormány a hitelkamatok sorsáról, és a Nagy Márton által felvetett módosításokról.
Az államtitkár válaszát teljes terjedelmében, változtatás nélkül közöljük.
Reagált a Magyar Nemzeti Bank arra a felvetésre, amelyet a Nemzetgazdasági Minisztérium szakértői tettek közzé a hét elején.
Felmerült a kormány részéről, hogy lecserélik a BUBOR-t, és helyette a Diszkont Kincstárjegy értékéhez kötnék a lakáskölcsönök kamatát.
Az infláció csökkenésének és az MNB monetáris lazításának köszönhetően utoljára 2022 júliusában látott szintre csökkent mára a budapesti bankközi kamatláb, a BUBOR.
A Bankmonitor számításai szerint a vállalkozói hiteleknél azonban akár hamarabb is eljöhet a kamatstop vége.
A kamatstop kivezetését végül nem az alapkamathoz kötötték, hanem 2023. december 31-ig hosszabbították meg.
A BUBOR szintje lesz a döntő kérdés a kamatstop kivezetése kapcsán - mondta Simák Pál, a CIB Bank elnök-vezérigazgatója.
Majdnem történelmi mélypontra süllyedt a lakáshitelezés novemberben, több mint 20 százalékot zuhant az új szerződések összege.
Mától a kamatstop a kis- és középvállalkozásokra is érvényes, azonban a döntés hosszú távon akár a gazdasági fejlődést is akadályozhatja.
A napokban döntés született arról, hogy a kamatstopot kiterjesztik a vállalkozói hitelekre is. A részletszabályokat a kormány a tegnapi napon közzétette.
A BUBOR-hoz kötött kamatozású céges kölcsönökre is kiterjesztik a kamatstopot 2023. június végéig, ami nagyságrendileg 2000 milliárd forint értékű hitelállományt érint.
Azt kérik a kormánytól, hogy fontolja meg a lakossági hitelezéshez hasonlóan a kamatplafon azonnali bevezetését.
A pénzpiaci folyamatok és a gyengülő forint miatt a jegybank brutális kamatemelést hajtott végre. A forint azonnal erősödésnek indult, de mi fog történni a hitelkamatokkal?
A nehéz gazdasági helyzetben egyre többeket érint a hitelek bedőlésének veszélye.