Ítéletet mondtak a magyarok a saját életükről: ettől retteg leginkább a lakosság 2024-ben
A megélhetés és a gazdasági helyzet a legfontosabbak a magyar és más EU-s állampolgároknak is - ez derült ki egy új felmérésből.
A megélhetés és a gazdasági helyzet a legfontosabbak a magyar és más EU-s állampolgároknak is - ez derült ki egy új felmérésből.
A kormány ismét meghosszabbította a tömeges bevándorlás miatt elrendelt válsághelyzetet Magyarországon.
11 év alatt 27 ezerről 93 ezer főre emelkedett a Magyarországon tartózkodó ázsiaiak száma. Mint kiderült, így ez a csoport adja a legnépesebbet a hazánkban élő külföldiek között.
Magya Közlönyben megjelent rendelet értelmében szeptember 7-ig meghosszabbította a kormány tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet.
Közép-Európa legnagyobb multienergetikai vállalata hét országban immár közel 3500 töltőállomást üzemeltet.
Ismét meghosszabbodik egy válsághelyzet Magyarországon, ami jövő év március 7-ig biztosan velünk is marad.
Már több mint 22 ezer német állampolgár él életvitelszerűen Magyarországon. Számuk ráadásul az utóbbi időben jelentősen megugrott.
Szeptembertől hatékonyabbá teszik az idegenrendészeti ügyintézést Magyarországon.
Eközben tavaly kb. 4600 fővel több magyar vándorolt ki itthonról, mint ahány hazaköltözött. Mint kiderül, amióta az adatokat közlik, soha ennyien nem mentek még ki Ausztriába.
Aki nincs irodához kötve, az bárhova elköltözhet a világon, ahol van elég gyors és stabil internet.
A kormány újra módosította a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetről szóló rendeletét, amit még 2016-ban egész Magyarország területére rendeltek el.
Önmagában és önmagától senki sem jogosult kék kártyára, csak ha a befogadó országban fontosnak ítélik ilyenek kiadását.
Egy kint élő magyar szerint a szerdán bejelentett, ausztrál mintára létrehozott pontozási rendszer bevezetése gyakorlatilag meg fogja szüntetni a bevándorlást Angliába. A megszerezhető 130 pont több mint felét kell teljesítenie annak, aki kint szeretne élni és dolgozni hosszú távon. De lehetséges ez egyáltalán?
2021-tól vége a jó világnak?
A fejlett országoknak bevándorló munkaerőhöz kellene folyamodniuk annak érdekében, hogy ellensúlyozzák aktív életkorú lakosságuk elkerülhetetlen csökkenését és a gazdaságnak a népesség elöregedéséből adódó lassulását - javasolja a Nemzetközi Valutaalap (IMF).
Összességében azonban kevesebben vannak a külföldiek.