Kiderült, ekkora béremelésre számíthat a legtöbb magyar dolgozó 2025-ben: vajon elég lesz?
Vajon hol számíthatnak az előzetes adatok alapján a legnagyobb fizetésemelésre a magyar dolgozók?
Vajon hol számíthatnak az előzetes adatok alapján a legnagyobb fizetésemelésre a magyar dolgozók?
Megszületett a 2025-ös minimálbér- és garantált bérminimum megállapodás: töltsd ki kvízünket és tippeld meg, mekkora béremelés várható, mennyivel keresnek jobban a magyar dolgozók!
A béremelések mértéke és jellege továbbra is az egyik legnagyobb kérdés a hazai munkaerőpiacon.
Leginkább a munkabér-emelkedések lassuló ütemén, vagy egyenesen a béremelés elmaradásán érezhetjük meg, ha az ország gazdaság technikai recesszióba kerül.
A jövő évi pedagógus béremelés célkitűzése a 2025-ben várható diplomás átlagbér 80%-ának elérése, ez a tervek szerint további 20-21%-os tanárbéremelést jelent.
A miniszterelnök a gazdasággal kapcsolatban optimista, de szerinte az emberek felhatalmazása is kell az új gazdasági akciótervhez.
Németország legnagyobb ipari szakszervezete, az IG Metall, elutasította a munkáltatók által javasolt 3,6%-os béremelést, az szerintük túl kevés és túl későn érkezik.
A gazdasági semlegesség kivívásának sikerén múlik az, hogy mekkora lehet a növekedés, de a kormány 3,5 százalékot szeretne - erről beszélt a rádióban a miniszterelnök.
Bár csaknem ezermilliárd ment rá eddig, maguk a gyógyítók nem érzik, hogy javult volna az egészségügy helyzete a bérrendezéstől.
A semlegességről, a gazdasági növekedésről beszélt a Kossuth Rádióban a miniszterelnök: máshogy értékeli a számokat, mint a közgazdászok, és szerinte a magyarok túlvannak a nehezén.
2025-ben képesnek kell lenni a 3,5 százalékos gazdasági növekedésre, ehhez nagyarányú béremelés kell, folytatódik a pedagógus béremelés is.
Az elmúlt négy évben 50%-os béremelés valósult meg a kormánytisztviselők körében, főként a magasabb pozíciókban dolgozók béreit növelték évente.
Az 5-10 fős cégek közel 30%-a egyáltalán nem tervez bért emelni, míg a középvállalatok 90%-a biztosan növeli alkalmazottai fizetését.
Mint kiderült, szerencsésnek érezheti magát, aki 15 százalék feletti béremelést kapott az utóbbi egy évben.
Nagyot emelkedtek a bérek, így a munkaerőköltségek is hazánkban az első negyedévben, de a bérfejlesztésen még így is lenne mit dolgozni.
Döntő többségben vannak azok a fiatalok, akik az év folyamán fizetésük emelkedésére számítanak.
Majdnem olyan gyors lehet a reálbérek növekedése idén, mint amekkora nominális béremelkedésre számított korábban a piac.
Tíz egészségügyi szakdolgozóból öt elégedetlen a béremelés után megkapott összeggel.
2024-ben a leginkább a fizikai munkaerőt foglalkoztató nagyvállalatok dolgozói számíthatnak béremelésre.
Szentkirályi Alexandra emlékeztetett: "történelmi", több mint 32 százalékos átlagos béremelést kaptak a tanárok és az óvónők.