Kezdhetünk bizakodni: lassan kilábal a gödörből Németország?
A legfrissebb és egyben végleges adatok szerint az infláció a tavaly decemberi 3,7 százalék után januárban 2,9 százalékra csökkent Németországban.
A legfrissebb és egyben végleges adatok szerint az infláció a tavaly decemberi 3,7 százalék után januárban 2,9 százalékra csökkent Németországban.
"Az inflációs aktualitások és a számítások háttere" címmel tartott sajtótájékoztatót a KSH.
A valóságban változatlan árú lakossági elektromos energia és földgáz termékek esetében a KSH árcsökkenést mutat ki.
Olvasónk érdekes levelet kapott telekommunikációs szolgáltatójától: egy tarifaemelésre hívták fel vidáman a figyelmét.
Bár a fogyasztói árak szeptemberben 12,2 százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához képest, a lakosság 32,8 százalékos áremelkedést érzékelt a GKI szerint.
A rizs és cukor kivételével mérséklődtek a nemzetközi élelmiszer-alapanyagok árai augusztusban – jelentette az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).
Nőtt az élelmiszerek világpiaci ára júliusban júniushoz képest az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapján pénteken közzétett adatok szerint.
A mezőgazdasági termékek átlagos felvásárlási ára májusban második hónapja volt alacsonyabb az egy évvel korábbinál, az áprilisi 7,2 százalék után 1,1 százalékkal csökkentek.
2022 második felében az EU országok inflációs rangsorában Magyarország az élbolyba, majd az élre került, s őrizzük ezt a pozíciót 2023 első hónapjaiban is.
Májusban a baromfihús, a marhahús és a sertéshús nemzetközi árai is emelkedtek.
Mivel még mindig nem akar csökkenni a fogyasztói árindex, az egyik szakszervezeti vezető arra számít, hogy automatikusan minimálbér-emelés történik.
Az élelmiszerek ára a teljes népességre vetítve 43,3 százalékkal emelkedett, a nyugdíjasokat viszont ennél is durvább drágulás sújtotta az év második hónapjában.
Az élelmiszerek általános drágulása a nyugdíjasokra vetítve a 45 százalékot is meghaladta. Éves összevetésben ezért a januári korrekció ellenére is rosszabbul élnek az idősek.
2023. április 1-jei hatállyal 14,5%-kal emeli egyes díjait a Cetelem a fogyasztói árindex változása miatt.
2020-ban is a kispénzűek és a nyugdíjasok voltak az infláció nagy vesztesei, úgy a 2022-es, válságokkal teli évben is ők húzták a rövidebbet.
Módosítanák az önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztárak befektetési és gazdálkodási szabályait.
Októberben a G7-országok inflációja átlagosan 7,8 százalékra emelkedett a szeptemberi 7,7 százalékról - Magyarországon 21,1 százalékot mértek.
A díjkorrekció tényét a szolgáltató megerősítette, januártól változhatnak a tarifák.
A rezsicsökkentés korlátozása óriási kiadási többletet jelent a háztartásoknak.
Infláció, jegybanki kamatok, energia árak – a kelet-közép-európai országok nagy tempóban reagálnak a változásokra.