Már közel a lélektani határ az államadósságban: ki tudja ezt majd visszafizetni?
A globális államháztartási hiány is emelkedő tendenciát mutat: a tavalyi 5 százalékról idén várhatóan 5,1 százalékra nő a GDP arányában.
A globális államháztartási hiány is emelkedő tendenciát mutat: a tavalyi 5 százalékról idén várhatóan 5,1 százalékra nő a GDP arányában.
Az államháztartás központi alrendszerének november végi helyzetéről teszi ma közzé gyorstájékoztatóját a Pénzügyminisztérium (PM).
Orbán Balázs: Matolcsy Györgynek nem szakmai, hanem személyes problémája van Nagy Márton nemzetgazdasági miniszterrel, ezért kritizálja a gazdaságpolitikai lépéseket.
Június végéig az államháztartás központi alrendszere 2 656,4 milliárd forintos hiánnyal zárt.
A nyugdíjkorrekció hatalmas kiadás lesz a kormánynak, elérheti a 150 milliárd forintot.
Durva hiány van a magyar költségvetésben, és arányaiban még magasabb is, mint tavaly volt.
Az áruk és szolgáltatások együttes egyenlege ezzel a januári 141 millió euró deficittel szemben 701 millió euróval javult.
Rekordot döntött február végére az államháztartási hiány, a deficit meghaladja az 1500 milliárd forintot.
A kormány 2023-ban is folytatja az egyensúlyi mutatók javítását; az idei évre tovább csökkenő államadóssággal és 3,9 százalékos hiánnyal számol.
Augusztusban 236 milliárd forint volt a központi alrendszer hiánya, az önkormányzatok nélkül.
Mit jelent az államcsőd? Mikor következik be, és mi történik államcsőd esetén? Mennyire valószínű 2022-ben Magyarországon államcsőd? Mi történik a megtakarításokkal?
A központi költségvetésről szóló törvény szerint az államadósság-mutató 2023. december 31-ére tervezett mértéke 73,8 százalék.
A központi költségvetés deficitje éppen háromszorosa lett a tavalyi 890 milliárd forintnak.
A jövő héten érkezik a részletes tájékoztató az államháztartás április végi helyzetéről, és kereseti, valamint foglalkoztatottsági adatokat közöl a KSH.
Az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt, központi alrendszere május végén 269,0 milliárd forintos hiánnyal zárt, ami 55,1 milliárddal alacsonyabb a tavaly ilyenkorinál.
A GKI a múlt év végihez képest 0,6 százalékponttal, 4,3%-ra (4-4,5%-ra) emelte 2021. évi növekedési prognózisát.
Átmenetinek nevezte az infláció idei megugrását a Magyar Nemzeti Bank (MNB) igazgatója csütörtökön Budapesten, a jegybank márciusi Inflációs jelentését bemutató online sajtótájékoztatón.
Stabil kilátással megerősítette a magyar államadós-osztályzatot a Fitch Ratings és a Standard & Poor's.
Komplex kihívásokra komplex megoldások.
Miközben a KSH adatai szerint a gazdasági folyamatok 2020 harmadik negyedévében az előző negyedévhez képest a vártnál is kedvezőbbé váltak, már tudjuk, hogy a negyedik negyedév minden bizonnyal lényegesen rosszabb lesz. Ennek oka a járvány második hulláma, a mozgáskorlátozó intézkedések keresletet és kínálatot visszafogó hatása, mindennek a gazdasági várakozások romlásában való megjelenése. A GKI a trendet tekintve nem változtat szeptemberi, "W" vonalvezetésű, a nagy második negyedévi visszaesés és harmadik negyedévi javulás után a negyedik negyedévben újra mélyebb visszaesést váró előrejelzésén. Számszerűen azonban a GKI a kedvező harmadik negyedévi adatok alapján a korábbi 9%-ról 7%-ra mérsékli a negyedik negyedévi visszaesés, s 7-ről 6%-ra az éves GDP-csökkenés mértékét. Ez továbbra is közel áll, de immár egy hajszállal optimistább a kormány és az EU 6,4%-os prognózisához képest, miközben kissé pesszimistább az OECD napokban közzétett 5,7%-os előrejelzésénél. Abban is általános az e...