Az európai országokban egyre hosszabb a várható élettartam, ami komoly pénzügyi kihívásokat jelent.
Ingyenes aranykoporsót ajánlott fel egy cég a Gábor Zsazsa hozzátartozóinak, amit a sztárszínész férje visszautasított. Ugyan nem kell félnie a családnak attól, hogy nem telik a temetésre, azonban ezzel a húzással sokat spórolhatott volna a család. Utánajártunk, mennyibe kerül egy temetés manapság.
Ugyan felajánlották, azonban mégsem lesz Gábor Zsazsának 12 millió forintos koporsója. Bár egy koporsó készítő cég ingyen felajánlotta a 24 karátos aranykoporsó legyártását, azonban a sztár férje visszautasította az adományt. Korábban egyébként arról volt szó, hogy a színésznő mellé temetik kedvenc ékszereit, azonban a gyémántok nem kerülnek be végül a koporsóba - írja a Bors.
Gábor Zsazsa családjának nem kell félnie attól, hogy nem tudják kifizetni a temetést, azonban az adomány aranykoporsóval sokat spórolhattak volna, manapság már egy egyszerű fakoporsóért is borsos árat kell fizetni. Ez ráadásul csak a temetkezési kiadások egy részét jelenti, mivel nem ritka manapság a több millió forintos temetés sem.
Mennyibe kerül egy temetés manapság?
Egy temetés költségeit számos tényező befolyásolja. Évről évre egyre többen vannak, akik legolcsóbb temetkezési formát választják: vagyis a hamvasztást. Ebben az esetben a hamvasztás, az urna, az esetleges hűtés és az ügyintézés költségeivel kell kalkulálni.
- Ha az urnát hazavisszük magunkkal, akkor az körülbelül 70-80 ezer forintba kerül.
- Az urnában fülkébe (kolumbárium) temetésért megközelítőleg 180 ezer forintot kell fizetni.
- Ha a hamvakat a temetőben szórnánk szét, az nagyjából 150 ezer forintba kerül.
- A koporsós temetések pedig közel 250 ezer forinttól indulnak.
Egy teljesen átlagos temetésnél az árak az igénybevett szolgáltatások, illetve a kellékek (koporsó, urna, szemfedő, rögfogó, virágok, búcsúztatás, stb.) széles választéka miatt akár 15-20 százalékkal is magasabbak lehetnek - tudta meg a Pénzcentrum a Budapesti Temetkezési Intézettől.
Nem ez a legnagyobb költség
Sokszor nem is a koporsó a legnagyobb költség a temetkezéskor, egy-egy jobb sírhelyért ugyanis milliókat is kifizethetünk. Persze ezeket általában évtizedekre vesszük meg, azonban még így is igen borsos kiadásnak számítanak, arról nem is beszélve, hogy a megváltás lejáratakor újra ki kell fizetnünk ezt a díjat.
Ezek között is a kripták a legdrágábbak, ezek 60 évre 3 millió forinttól indulnak, ebben ráadásul a sírbolthely és a síremlék kiépítése nincs is benne, ami legalább még egyszer ennyibe kerülhet.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Persze egyéb költségekkel sem árt számolni:
- Virágra,
- Koszorúra,
- Búcsúztató zenekarra,
- Egyházi költségekre,
- Halotti torra és
- Gyászruhákra
további százezrek mehetnek el. A temetkezési intézet szerint általában 600 ezer forintból kijön egy temetés, de évente több alkalommal milliós tételt is kifizetnek ilyenkor a hozzátartozók.
Így könnyebb kifizetni a temetést
A temetés kifizetését már több módszerrel is egyszerűbbé tehetjük:
- Létezik temetési biztosítás,
- Előre takarékoskodhatunk rá,
- Életbiztosítással tehetünk félre ilyen célra és
- Egészségpénztárral is tehetünk félre pénzt temetésre.

Most érkezett az NGM rendkívüli bejelentése: befagyasztják az árakat, napokon belül jöhet a rendelet
Újabb ársapkát helyezett kilátásba Nagy Márton, ugyanis nem látszik a megegyezés a biztosítókkal a lakásbiztosítások díjaival kapcsolatban.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


