Egyelőre továbbra sincs pontos és hivatalos nyilvántartás a mikromobilitási eszközök, ezen belül az elektromos rollerek számáról.
Az MNB már évek óta dolgozik azon, hogy megregulázza a magyar biztosítókat és egyre kevesebben bukjanak a megtakarításos életbiztosításukon. Jelenleg átlagosan kevesebb mint 7 évig élnek ezek a szerződések, pedig ahhoz, hogy nullában jöjjünk ki, legalább 8-10 évig kellene megtakarítanunk.
Miért jó az etikus életbiztosítás nekünk?
Jelenleg rosszul szállunk ki a biztosításokból, átlagosan 6,4 év után felmondjuk a szerződéseket, míg ezek csak nagyjából 10 év után térülnek meg. Ezentúl nőhet a megtartási idő, akár 10 év feletti is lehet a tartási idő és kisebb lehet a korai felmondás miatti veszteség.
A TKM-ek csökkenése miatt egy átlagosnak mondható, 200 ezer forintos éves díjú terméknél 14,4 százalékkal több pénz maradhat az ügyfelek zsebében.
Hogyan válasszunk életbiztosítást?
Lényeges, hogy több termék TKM-jét is hasonlítsuk össze, ne kössünk szerződést az első megkeresésre. Már most is találhatók kedvező költségű biztosítások, azonban 2017 elejétől viszont könnyebben összehasonlíthatók lesznek az életbiztosítások.
Úgy kössünk szerződést, hogy azt a lejáratig tartsuk meg, mivel így térül meg a befektetett összegünk. Ez rendszeres díjas termékeknél legalább 10 évnek kell lennie. Mivel jelenleg 6,4 év az átlagos tartási idő, ezért jól látható, hogy sokan hatalmas bukóként szállnak ki az életbiztosításból. Az MNB számításai szerint az átlagos tartási idő 10 évre nő, akkor szállhatunk ki "nullásan" a szerződésekből.
Miről szól az etikus életbiztosítás?
Tavaly 2,2 millió élő életbiztosítási szerződés volt, vagyis a Magyar Nemzeti Bank (MNB) etikus életbiztosítás koncepciója sokakat érint.
- mondta Windisch László, az MNB alelnöke. A cél, hogy az életbiztosításokat ne mondják fel az ügyfelek 6,4 év után, hanem ennél hosszabb (a szerződésben szereplő) élettartamúak legyenek a szerződések.
Több probléma is felmerülhet a biztosítások értékesítésénél:
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
- Az ügynökök nem a megfelelő terméket értékesítik,
- A költségek túl magasak,
- A biztosítások tartama jellemzően 10 évnél hosszabb, mégis, átlagosan 6-8 év után felmondják őket.
A problémák kezelése az etikus életbiztosítási koncepció célja. Ugyan a teljes költségmutató (TKM) már 2010 óta segíti a biztosítási költségek összehasonlítását, azonban az MNB csupán 2014-ben határozott meg maximumot, először a nyugdíjbiztosításoknál, majd később az életbiztosításoknál is.
- mondta Nagy Koppány, az MNB igazgatója. Az emberek nem maguktól vásárolnak életbiztosítást, egy ügynök megkeresésére, ez viszont nem feltétlenül a legkedvezőbb termék lesz. Azonban nem ez a legfontosabb pontja a koncepciónak:
- Ésszerű számú költséget vezetnek be, így könnyebben összehasonlíthatók lesznek a termékek,
- Csak a ténylegesen befektetett pénzt látják az ügyfelek,
- Elkülönítik a megtakarítási és a kockázati díjakat.
Ezek is átláthatóbbá tehetik az életbiztosításokat, azonban új elemek is belépnek a rendszerbe:
- A 10 évnél hosszabb időtartamnál tartamközi limitet vezetnek be,
- Az élethosszig tartó termékeknél egységesen a 15 éves TKM lesz a mérvadó,
- Az egyszeri díjas termékeknél 5 éves időtávon 3,5 százalékos lesz a költségmaximum.
A unit linked biztosításokhoz kötött eszközalapok többsége túl drága, így ezek költségét is csökkentenie kell a biztosítóknak. A hagyományos biztosításoknál hamarosan szintén bevezetik a TKM-et, így ezek is jobban összehasonlíthatóak lesznek hamarosan.

Most érkezett az NGM rendkívüli bejelentése: befagyasztják az árakat, napokon belül jöhet a rendelet
Újabb ársapkát helyezett kilátásba Nagy Márton, ugyanis nem látszik a megegyezés a biztosítókkal a lakásbiztosítások díjaival kapcsolatban.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


