
Máris árstopot jelentett be az Allianz: hajlottak Nagy Márton kérésére, jövő júniusig nincs áremelés
Tavaly év végi árain kínálja majd a biztosításait az Allianz, miután Nagy Márton belengette a biztosítói árstopot a napokban.
A jó idő beköszöntével a jó szándékú utazók mellett megjelentek azok az ún. trükkös tolvajok is, akik segítségkérést színlelve lopják meg segítségükre siető gyanútlan áldozataikat - figyelmeztet a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság. A napokban egy kincsesbányai sofőr járt így a Székesfehérvárt elkerülő úton. A férfi amikor észrevette, hogy meglopták, számon kérte az idegeneken, akik közül az egyik kést fogott rá. Az útszéli banditákat a pápai rendőrök segítségével fogták el.
Székesfehérvárról Szabadbattyánba akart szerda délután eljutni az a kincsesbányai sofőr, aki autójával a fehérvárt elkerülő útra hajtott fel. Felhajtás közben az út szélén parkoló, külföldi rendszámú autót észlelt. Az Audi mellett álló két férfi több autót is próbált leállítani. Harmadik társuk az autóban ült. A kincsesbányai sofőr megállt, miután összetett kézzel könyörögve ugrott autója mellé az egyik külföldi.
A román rendszámú Audi utasai nehezen, angolul kommunikáltak, de úgy tűnt arra kérik segítőjüket, hogy segítsen betolni az autójukat. A férfi miközben tolta az autót, hátranézett saját, leparkolt autója felé és akkor látta, hogy az egyik idegen az autójában kotorászik. Rákiáltott, mire egyikőjük kést rántott és azzal tartóztatta fel. Eközben autóba pattantak és elhajtottak. A sértett ez után vette észre, hogy a két ülés közé tett mintegy százezer forintját kiemelték a borítékjából és elvitték. A férfi hosszas keresgélés után találta meg autója indítókulcsát is, mert az ismeretlen miután meglopta, a kulcsot elhajította az árokba. A megkárosított autós értesítette a rendőrséget, akik a megadott típus és személyleírás alapján az ismeretlenek elfogásához a környező megyéktől kértek segítséget. A pápai rendőrök területükön figyeltek fel a keresett járműre. Elfogták és előállították a bent ülő három román férfit.
A Székesfehérvári Rendőrkapitányságon csoportosan elkövetett rablás miatt indult eljárásban gyanúsítottként hallgatták ki a három személyt, köztük egy fiatalkorút. A három férfit bűnügyi őrizetbe vették a székesfehérvári nyomozók.
Az eset apropóján a trükkös lopások, illetve a sértetté válások megakadályozására néhány óvintézkedést érdemes betartani. Fogadjuk meg a rendőrség tanácsait:
Útlevelünket, pénztárcánkat, mobiltelefonunkat mindig testközelben tartsuk!
Értéktárgyainkat a csomagtartóban helyezzük el!
Minden esetben zárjuk be a gépjármű ajtajait, ablakait és a napfénytetőt, ha elhagyjuk az autót!
Az utastérben még üres táskát, vagy ruhaneműt se hagyjunk!
Ha többen utazunk, valamelyikünk mindig maradjon a nyitott gépkocsinál!
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Vegyük magához az indítókulcsot és a jármű okmányait, ha csak rövid időre is kiszállunk a gépjárműből!
Amennyiben már megtörtént a baj:
Haladéktalanul értesítsük a rendőrséget a bárhonnan, ingyenesen hívható 112-es, 107-es segélyhívó számon!
Próbáljuk megjegyezni a sietősen távozó autó rendszámát, és az ismeretlen, segítséget ajánlók személyleírását!
Tavaly év végi árain kínálja majd a biztosításait az Allianz, miután Nagy Márton belengette a biztosítói árstopot a napokban.
Újabb ársapkát helyezett kilátásba Nagy Márton, ugyanis nem látszik a megegyezés a biztosítókkal a lakásbiztosítások díjaival kapcsolatban.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.