A VII. Biztosításszakmai Konferencia résztvevői szerint nem megfelelő a természeti katasztrófák kezelésének hazánkban alkalmazott módszere. A károk utáni állami segítségnyújtás, nem biztosít megfelelő védelmet az egyre növekvő árvizek, viharok okozta károk jövőbeli kezelésére. A biztosítási szakértők a nemzetközi gyakorlatban már sikerrel alkalmazott, megelőzésen és kockázatcsökkentésen alapuló átfogó rendszer létrehozását sürgetik hazánkban.
A globális felmelegedés természeti katasztrófákra gyakorolt hatása és ezen katasztrófák hatékonyabb magyarországi kezelése volt az egyik kiemelt témája a Siófokon tartott VII. Biztosításszakmai Konferenciának. A konferenciára meghívott szakértők arról számoltak be, hogy az elmúlt 40 év 20 legnagyobb kárt okozó káreseménye természeti csapások következtében állt elő világviszonylatban. Növekvő tendenciára vall, hogy ezen események közül 18 az utolsó 15 év során következett be.
A hazánkban is egyre gyakoribb és egyre nagyobb károkat okozó árvizek, földcsuszamlások és viharok elleni hatékony védekezéshez a szakértők szerint továbbiakban már nem elegendő, az utólagos kompenzáción alapuló hazai rendszer. Egy kármegelőzésen és kockázatcsökkentésen nyugvó átfogó kockázatkezelési rendszer szükséges, mely a nemzetközi gyakorlatnak megfelelően az állam és a biztosítási szektor közötti szoros együttműködésen túl magában foglalja a kármegelőzést, a törvényi és jogi szabályozást, a biztosítást és a finanszírozást is.
Az OECD országok helyzetét vizsgáló tanulmány megállapítja, hogy sokhelyütt - hazánkhoz hasonlóan - a természeti katasztrófákhoz és károkhoz tartozó alapvető információk összegyűjtése és elérése is gondot okoz. Mindaddig, amíg nincs arról összesítés, hogy a kormányzati szervek, különböző alapok, alapítványok és biztosítók mennyit és mire költenek a katasztrófák kapcsán, amíg a különböző kutatóintézetek és biztosítók által kezelt adatok és statisztikák nem kerülnek összesített felhasználásra, mindaddig míg nem büntetik azokat, akik elmulasztják a véd művek karbantartását, vagy éppen betemetik a vízelvezető árkokat - nem lehet kiszámítható és működő kockázatkezelési rendszert létrehozni.
Átfogó rendszer létrehozása azonban nem oldható meg kormányzati koordináció nélkül. A Biztosításszakmai Konferencia résztvevőinek többsége szerint e lépés nem halogatható tovább. A Magyar Biztosítási Alkuszok Szövetsége (MABIASZ) meg is fogalmazott egy javaslatot, mely az egyeztetések és a szakmai munka mielőbbi megkezdését célozza a szükséges szereplők bevonásával. Püski András - a MABIASZ elnöke - a javaslattal kapcsolatban elmondta, hogy abban a jövőbeli katasztrófa károk kezelhetővé tétele érdekében az illetékes kormányzati szervek, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete, a szükséges szakértők és tanácsadók, valamint a biztosítási szakma képviselőinek részvételével működő szakértői bizottság felállítását kérik a kormányzattól.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A nemzetközi példák is azt mutatják, hogy csak azok az országok képesek nagyobb fennakadás nélkül átvészelni a természeti katasztrófákat, ahol az állami szerepvállalás és koordináció megvalósul.
Forrás: MABIASZ

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A fiatalok vállalkozásindítását ösztönzi az OTP Bank új pályázata
OTP Junior Piacralépők címmel vállalkozói versenyt hirdetnek fiatalok számára.
-
Akár 80.000 forint pluszt is lehet keresni a Gránit Banknál rendszeres megtakarítás esetén (x)
A szelfivel számlát nyitó ügyfelek 40.000 forintján felül további 40.000 forinttal gazdagodhatnak a Gránit Banknál akik mobilalkalmazáson keresztül rendszeres megbízást adnak befektetési jegy vásárlására.
-
Hagyományos péksütemények kiváló minőségben, generációkon át (x)
Az Aranycipó Kft. vajas fonott kalácsa elnyerte a KMÉ-védjegyet, amely a kiváló minőség és a hagyományos péksütemények iránti elköteleződést tanúsítja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


