Egy jól megválasztott életprogram rengeteg gondot levehet a vállunkról. De milyen termékekből állítsuk össze és mikor kezdjük el a megfelelő portfolió összeállítását? Mindezt megtudhatjuk Kósa Zoltántól, az Allianz Biztosító ügyvezető igazgatójától.
Pénzcentrum:Milyen egyedi termékekből állhat egy Életprogram?Kósa Zoltán: Az Életprogram egy szerződés keretein belül tudja kezelni az ügyfelek befektetések iránti igényeit, valamint a biztosítási védelemmel kapcsolatos szükségleteket is.
A termék személyre szabhatósága lehetővé teszi, hogy standard megoldások helyett az ügyfelek tényleges élethelyzetüknek megfelelően alakítsák ki saját "életprogramjukat", míg a rugalmas alakíthatóság abban nyújt segítséget, hogy élethelyzetük változásához azonnal hozzá tudják igazítani szerződésüket.
Az Életprogram-szerződésen belül a befektetési rész és a biztosítási rész egymáshoz viszonyított aránya elsősorban az ügyfél élethelyzetéhez igazodik.
Az Életprogram az eszközalapok széles választékát kínálja az ügyfelek számára, így a különböző kockázatvállalási hajlandóságú és hozamelvárású ügyfelek egyaránt megtalálják a számukra megfelelő megoldásokat.
Az eszközalapokon túl az ügyfelek előre összeállított portfóliók közül is választhatnak, melyek az eszközalapok különböző kombinációjaként eltérő hozam és kockázati szinteket testesítenek meg.
Az Életprogramon keresztül az ügyfelek rövid-, közép- és hosszú távú befektetéseket egyaránt meg tudnak valósítani.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Pénzcentrum: Mikor érdemes elkezdeni egy Életprogramot?
Kósa Zoltán: Elkezdeni egy Életprogramot akkor célszerű, ha valaki már rendelkezik önálló jövedelemmel, illetve olyan határozott közép- vagy hosszú távú célokkal, melyek megvalósításához egy nagyobb tőke szükséges.
Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy érdemes már fiatalon, akár még egyedülállóként is elkezdeni a takarékoskodást. Az időtényező kiemelten fontos, hiszen minél több idő áll rendelkezésére valakinek ahhoz, hogy egy meghatározott tőkét felépítsen, annál kisebb rendszeres (pl. havi) megterhelést fog ez jelenteni számára.
További részletek a Net Média Zrt. gondozában megjelent Biztosításmagazin 2007-ben. Egy kiadvány, amelyből szinte mindent megtudhat a hazai biztosításpiacon található konstrukciókról.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
-
Ipar Napjai és Automotive Hungary – Mindenki egy helyen (x)
Hazánk legnagyobb ipari eseménye vár minden szakembert: ipari innovációk, költséghatékony megoldások, üzleti lehetőségek, networking, KKV-kat segítő pályázatok.
Portfolio Gen Z Fest 2025


