A BKK a 31-es autóbusz igénybevételét ajánlja helyette.
Az elmúlt hetek üzemanyagár csökkenése után hamarosan további esésnek örülhetnek a magyar autósok. Most tette közzé a NAV a legfrissebb kőolajár-adatokat.
Az üzemanyagok jövedéki adóját meghatározó kőolaj átlagára hordónként 55,105 dollár volt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által vizsgált időszakban. Ennek köszönhetően áprilistól csökkenni fog az üzemanyagok jövedéki adója, így hamarosan olcsóban tankolhatunk.
Az extra adó miatt az alacsony (50 dollár alatti) üzemanyagár mellett a benzin után plusz 5 foirntot, a gázolaj után pedig plusz 10 forint adót fizethetünk. Április 1-től viszont a magas kőolajárnak köszönhetően csökken a fizetendő adó mértéke, így a tankolás is olcsóbb lehet. Ugyan az árakat a benzinkutak határozzák meg, azonban az adócsökkenést várhatóan lekövetik majd a kutaknál.
A szerdától érvényes árak egyébként 38, illetve 48 forinttal magasabbak a Holtankoljak.hu adatai alapján, mint egy évvel korábban voltak, vagyis 12 százalékkal fizethetünk többet a benzinért, míg a gázolajért 48 forinttal kell többet adni. Az adócsökkenés hatására ezek mérséklődhetnek, azonban még így is több mint 30 forinttal haladhatják meg az idei fogyasztói árak az egy évvel ezelőttit.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


