A McDonald's újabb kihívással szembesül: ezúttal a McCafé eszpresszógépek okoznak problémát az amerikai éttermekben.
Hivatalosan szerdán kezdődik a 26. Sziget fesztivál, Európa egyik legnagyobb könnyűzenei és kulturális rendezvénye. Megnéztük, hogyan alakultak a napijegy és hetijegy árak kezdetektől napjainkig. Megdöbbentő az eredmény: míg 1993-ban 300 forint volt, addig idén 23 900 forintba kerül, vagyis nagyjából 80-szorosára nőtt az ára.
Az idei Sziget fesztivál hivatalosan augusztus 5-én, este 6 órakor nyitotta meg kapuit a bulizni vágyó látogatók előtt. A szervezők szerint az utóbbi évek legerősebb Sziget-lineupja lesz a Nagyszínpadon, olyan világsztárokkal, mint példáulnapjaink egyik legismertebb hiphopelőadója Kendrick Lamar, a Gorillaz, az Oasis egykori frontembere, Liam Gallagher, vagy az amerikai sztárénekesnő, Lana Del Rey.
Augusztus első napjaiban már arról lehetett hallani, hogy a vasárnap és a hétfő nagyon közel áll a teltházhoz, egyelőre viszont még a Sziget Fesztivál honlapján lehet vásárolni napijegyet az említett napokra, sőt, van még 3 napos jegy is augusztus 8-9-10-re, valamint augusztus 9-10-11-re is. Igaz, az augusztus 10-11-12-re szóló 3 napos jegyek már elfogytak, ahogy, aki kedvezményes áron szeretett volna menni augusztus 11-12-13-án, annak sincs jó hírünk.
A belépő ára 80 szorosára nőtt
Ha megnézzük, hogyan alakult a napijegyek ára az első fesztiváltól napjainkig, azt látjuk, hogy 80-szorosára nőtt. 1993-ban ugyanis 300 forintot kellett fizetni, ha valaki egyetlen napot szeretett volna a fesztiválon tölteni. Ma már ennek 80-szorosát, vagyis közel 24 ezer forintot kell fizetni. Persze az 1993-as és az idei lineup nem igazán hasonlítható össze. De ha mondjuk az 1996-os árakat nézzük, (amikor már olyan nevek léptek színpadra, mint Iggy Pop, a The Prodigy, Slash vagy a The Stone Roses) akkor azt láthatjuk, hogy 22 év alatt 34-szeresére nőtt a belépő ára, hiszen akkor 700 forintot kellett fizetni, idén pedig 23 900 forintot.
Megdöbbentő, de idén már eljutott arra a szintre a Sziget fesztivál, hogy a nem elővételes hetijegy ára (99 000 ezer forint) kezdi megközelíteni a magyar bruttó minimálbért, ami jelenleg 138 000 ezer forint. Persze a bérletek ára egy külföldinek nem nagy pénz, és a fenti grafikonon az is látszik, hogy az elsősorban a magyar közönség által keresett napijegy nem drágul olyan meredeken.
Tavaly kevesebben voltak a Szigeten, mint 2016-ban
Tavaly 46 ezerrel kevesebb fesztiválozó volt a Szigeten, mint 2016-ban. Kádár Tamás, a Sziget vezérigazgatója, aki 2017-ben vette át az irányítást Gerendai Károlytól tavaly arról beszélt az Indexnek, a Szigetnél újítások várhatóak, mert, ahogy ő fogalmazott: "az elmúlt négy-öt évet egy koncepcióra húztuk fel, és ez kifulladni látszik."
1993-ban egyébként a hivatalos adatok szerint 43 ezren bulizak az akkori Diákszigeten, egy évvel később pedig 100 ezerrel több fesztiválozó tombolt az Óbudai-szigeten. Onnantól kezdve pedig meredeken emelkedik a látogatószám, évről évre egyre több külföldi jött, és ezzel együtt a belépőjegyek ára is meredeken emelkedni kezdett. Idén egyébként a szervezők mintegy félmillió látogatót várnak.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.