2 °C Budapest

Sokáig eltűnhetnek a most kivont gyógyszerek

Pénzcentrum
2012. március 28. 08:32

Termékkivonással is reagálnak a gyógyszeripari megszorításokra a gyógyszergyártók. Az Országos Gyógyszerészeti Intézet szerint viszont a jelenség nem létezik.

Prosztatabetegséget kezelő gyógyszerek, vércukorszint-szabályozásra szolgáló készítmények, tápszerek - egyebek mellett ilyen termékeket vontak ki a piacról év eleje óta a gyógyszergyártók.

Az intézkedések okát Dávid Tamás, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének igazgatóhelyettese és szóvivője több megszorító intézkedéssel magyarázta az InfoRádiónak. Az intézkedéscsomag megemelt különadót, megemelt támogatásvolumen-szerződéseket és egyéb megszorításokat is tartalmazott - fejtette ki.

Mindezek következménye nem csupán az, hogy egyes termékeket kivonnak a magyar piacról a gyártók - hangsúlyozta Dávid Tamás. Kiemelte: az ágazat az elmúlt évtizedek legnagyobb létszámleépítését hajtotta végre, csökkentek a kutatás-fejlesztési kiadások, kereskedelmi kedvezmények és az orvosok továbbképzésére fordított támogatások is.

Dávid Tamás leszögezte: ha egy gyógyszert egyszer kivonnak, azt nagyon nehéz ismét behozni egy országba.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el,  havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

Az InfoRádió megkeresésére a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet Országos Gyógyszerészeti Intézete írásban közölte: hozzájuk az elmúlt hónapokban nem érkezett az átlagosnál nagyobb mennyiségű törlési kérelem. Mint írják: előfordulhat, hogy egyes gyógyszereket nem töröltetnek, de mégis átmeneti termékhiány alakul ki.

Kifejtették: 2011 óta a cukorbetegség kezelésére szolgáló szerekből összesen két termék törlését kérelmezte a forgalomba hozatali engedély tulajdonosa. Jelenleg 365 ilyen készítménynek van forgalomba hozatali engedélye, amelyből négy esetében jelentettek be átmeneti termékhiányt. Koleszterincsökkentőknél összesen hat termék törlését kérelmezték tavaly óta, de összesen 273 van piacon, amelyből pillanatnyilag három készítményből tapasztalható átmeneti hiány. Jóindulatú prosztata megnagyobbodás kezelésére szolgáló szerekből pedig a jelzett időszakban nem töröltettek, egy készítményből van hiány, ugyanakkor 188 rendelkezésre áll. Mindezek alapján az intézet szerint nincs az átlagosnál nagyobb mozgás a gyógyszerpiacon - szögezi le a közlemény.

Kihívásból lehetőség – Innováció a nyelvtanulásban gyerekeknek (x)

A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.

Sokkal több magyar gyereket bántanak így: igazi kegyetlen világ ez, bárki óriási bajba kerülhet

A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.

Jön az V. Mindset Meetup hétvégén, építs te is kapcsolatokat, ne maradj le! (x)

Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.

Járt már homoktövis szüreten? Most megteheti! (x)

Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. november 22. péntek
Cecília
47. hét
KONFERENCIA
Tovább
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
A magyar Real Estate Agent találkozó a Kalmárok közreműködésével
Future of Finance 2024
Mi lesz a szerepe a pénzügyekben az AI-nak?
Sustainable World 2024
Zöld finanszírozási lehetőségek, befektetési döntések, ESG megfelelés
EZT OLVASTAD MÁR?