Az Egészségügyi Minisztérium eredeti tervei szerint a fogva tartottaknak is fizetniük kellene a vizitdíjat. Az Igazságügyi és Rendészeti Tárca szerint azonban a büntetés-végrehajtási intézetekben lévők egészségügyi ellátása, illetve a finanszírozása állami kötelezettség - írja a Magyar Hírlap.
Az egészségügyi és igazságügyi tárca közti vita forrása tehát a vizitdíj. Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium álláspontja szerint már a törvény előkészítésekor jelezték, hogy a fogva tartottaknak változatlan formában, azaz díjmentesen akarják hozzáférhetővé tenni az orvosi ellátást.
A tárca érvei között szerepelt, hogy a rabok jellemzően nem maguk döntik el, mikor fordulnak orvoshoz. Egy másik problémát jelenthet, ha rabnak nincs, vagy elfogyott a pénze, ekkor ugyanis a bv-intézet lenne köteles kiegyenlíteni a számlát, tehát az egyik állami zsebből a másikba vándorolna a pénz. Az elítéltek ellátása évente átlagosan kétmilliárd forintba kerül, ennek egyik felét jelenleg a társadalombiztosítási, másik felét a bv-kasszából fedezik.
Az egészségügyi tárca azért szorgalmazta a fogva tartottak díjfizetését, mert a bentlakásos intézmények lakói is fizetnek, így például az idősotthonok lakói is. A megjelent végrehajtási rendelet alapján a kormány végül nem fogadta el az egészségügyi tárca érveit, így a bv-intézetek lakóinak eztán is ingyenes lesz az orvosi ellátás.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.