Egy McDonald's szendvicsért egy indiai munkásnak 1 órát, pontosabban 59 percet kell dolgoznia, míg egy new-yorki társának csupán 13 percet - hozta nyilvánosságra a világ legnagyobb elemző cége, az amerikai UBS a legaktuálisabb felmérésének eredményét.
A vállalat a kereseti különbségeket vizsgálta vásárló-erő paritáson a világ minden részén. A tanulmányban kimutatták, hogy a világ legdrágább városa London, azt követi Koppenhága, Zürich és Tokio. A legolcsóbbak ezzel szemben Ázsiában találhatóak.
A szakértők szerint egy olyan világtermék, mint a BigMac tökéletes összehasonlítási szempont, hiszen a világ bármely részén kapható, így ki lehet számolni, hogy az átlagbérekből mennyi szendvicset lehet megvenni, illetve, hogy éppen hány percet kell ahhoz dolgoznunk, hogy a McDonald's-ban étkezhessünk.
A UBS 122 termék árát vizsgálta meg összesen, és arra a következtetésre jutott, hogy az élelmiszereket a legolcsóbban az indiai Mumbaiban, a legdrágábban Japánban, Tokióban szerezhetjük meg. A bérek azonban sokkal alacsonyabbak, mint a fejlett országokban, bár az is igaz, hogy az emberek Ázsiában több munkaórával próbálják meg kompenzálni a kiesett bevételt. Amíg egy párizsi munkás 1480 órát dolgozik évente, addig egy ázsiai több, mint 2000-et. (az átlag 2088)
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.