Az adózás utáni eredmény ugyan nagyot esett az előző évhez képest, de a piacvezető pozícióját őrzi az OTP Bank.
Azt eddig is tudtuk, hogy a tranzakciós illeték meglehetősen rossz helyzetbe hozta a bankokat, így díjemelésre, akcióik visszavonására kényszerültek. Emellett kénytelenek voltak a költségek emelését a lakosság helyett a vállalatokra hárítani, így jelentős plusz kiadással terhelve őket. Azt sem túlzás kijelenteni, hogy a cégek lettek a pénzügyi rezsicsökkentés vesztesei. Körképünkben megmutatjuk mi alapján érdemes vállalkozásoknak bankszámlacsomagot választani.
Természetesen minden vállalkozásnak egyaránt fontos, hogy a banki költségek ne emésszék fel a profitot, a magas kiadások ugyanis megkeseríthetik egy egyébként jól működő cég mindennapjait. A vállalati számlacsomag felülvizsgálata most azért is kiemelt jelentőségű, hiszen a tranzakciós illeték módosítása miatt az elmúlt időszakban megugrottak a banki költségek; a különadók miatt a legtöbb hazai pénzintézet újragondolta a kis-, és középvállalkozásoknak kínált számlacsomagokat. Arról már nem is beszélve, hogy a banki költségek emelkedéséhez egy nagyobb fejlesztés, s így a cég növekedése is közre játszhat (a Növekedési Hitelprogram és az alacsony kamatlábak miatt a vállalatok egyre olcsóbban és könnyebben jutnak hitelhez, ami elősegíti a vállalkozások fejlesztését és alapítását). Mivel a csomagdíjak több lépcsőben emelkedtek és a legutóbbi lépcsőfok csak most lépett életbe, a Pénzcentrum.hu összeszedte, melyik banknál mekkora költségekkel számolhatnak a vállalkozások.
A bankszámlacsomag felülvizsgálatakor érdemes szem előtt tartani, hogy sok bank kínál kifejezetten adott iparág számára kedvező bankszámlacsomagot, ilyen esetben valószínűleg ezt érdemes választani. Cikkünkben az általános vállalkozói ajánlatokat vesszük szemügyre. A BankRáció.hu adatai alapján négy kategóriát állítottunk fel, hogy megkönnyítsük a csomagok közötti böngészést:
- Újonnan induló vállalkozás,
- Mikrovállalkozás,
- Kisvállalkozás,
- Középvállalkozás
A kalkulációnk az éves költségekkel számol, a netbank használatát alapul véve, a kedvező, gyors ügyintézés érdekében. A számokhoz átlagos használatot vettünk alapul, ezért érdemes egyedi kalkulációt készítened, a saját bankolási szokásaiddal számolva.
Mutatjuk a számokat:
Az újonnan alapított vállalkozások esetében havi 200 ezer forint beérkezésével, 112 ezer forint átutalásával, 14 ezer forint készpénzfelvétellel, és 14 ezer forint bankkártyás fizetéssel számoltunk, egy bankkártyával kiegészítve.

A mikrovállalkozások esetén hatmillió forint éves árbevétellel, 280 ezer forint átutalással, 35 ezer forint készpénzfelvétellel, 35 ezer forint bankkártyás fizetéssel, egy bankkártyával számoltunk.

A kisvállalkozások esetén harmincmillió forint éves árbevétellel (havi 2,5 millió), 1,4 millió forint átutalással, 175 ezer forint készpénzfelvétellel, 175 ezer forint bankkártyás fizetéssel, egy bankkártyával számoltunk.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A középvállalkozások esetén 216 millió forint éves árbevétellel (havi 18 millió forint), 10 millió forint átutalással, 1,2 millió forint készpénzfelvétellel, 1,2 millió forint bankkártyás fizetéssel, két db. bankkártyával számoltunk.


A számok alapján úgy tűnik, hogy a tranzakciós illeték bevezetése és emelése, illetve a pénzügyi rezsicsökkentés miatt kiesett bevételeket a bankok elsősorban a vállalati ügyfeleiken próbálják pótolni. Az áthárításnál elsősorban a havi kétszeri ingyenes készpénzfelvétel terhei kerültek tiltólistára. A tranzakciós illeték növekedése miatt több bank is költségeket emelt, amire a pénzügyi felügyelet azonnal büntetés kiszabásával válaszolt. Így nem hagyott a bankoknak más lehetőséget, mint a vállalatokra hárítsák a kieső összegeket.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


