2006-ban az átcímkézési botrányban érintett M.E.G.A. Trade Kft. termékeit levették a polcokról. A cég most fizetési felszólításokat küldött több üzletláncnak a levett termékek ellenértékéért - írja a Népszabadság.
A botránycég arra alapozza a több tízmillió forint megfizetésére szóló felszólítást, hogy nincs hatályos bírói végzés arról, hogy az összes akkor gyanúba kevert termék értékesíthetetlen lett volna.
A M.E.G.A. Trade Kft. cégcsoport a botrány kipattanásáig az egyik legnagyobb élelmiszerimportőr volt. A M.E.G.A. Trade cégcsoport törökbálinti raktárában 2006 karácsonya előtt az ellenőrök tetten érték a cég alkalmazottait, amint jogellenesen átcímkéztek termékeket. A forgalomból bevont áruk zömmel hústermékek (sonkák, szalámik, hús- és májkrémek), illetve lekvárok, müzlik, sajtféleségek, tejáruk és egyéb biotermékek voltak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


