Hiába szabályozza ma már törvény, hogy milyen visszatérítéseket kérhetnek a multinacionális áruházláncok a beszállítóiktól, a különböző kiskapuk segítségével utóbbiak ugyanolyan nagy mértékű polcdíjakat kérnek, mint korábban -írja a Magyar Nemzet.
Egy, a lapnak nyilatkozó magyar vállalkozó elmondta: folyamatosan változik a bónuszok, a visszatérítések elnevezése. Ezek azok a költségek, amiket a beszállító fizet az áruházláncnak, hogy az forgalmazza termékeit, a gyakorlatban ezek jelentik a kiskapukat a törvényi szabályozáson.
Ha egy 100 forintos terméknek a beszállító meg akarja kapni az árát, kénytelen 166 forinton számlázni az áruház felé, mivel annak 40%-át (vagyis 66 forintot) különféle jogcímeken vissza kell juttatnia a kereskedő zsebébe.
A bónuszok átnevezésén kívül egyes multik már két hónapja halogatják a szokásos éves tárgyalást a szállítókkal, amikor felülvizsgálják az együttműködés körülményeit. Így sokan még mindig nem tudják, milyen feltételekre számítsanak az idei évben.
A lap informátora szerint a kiszolgáltatottság tipikusan a kisvállalkozásokat sújtja, hiszen a nagy gyártók beszállítóként egészen más alkupozícióból indulnak a multiláncoknál.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


