A brit központú Tesco áruházlánc a puszta megsemmisítésnél sokkal hasznosabb megoldást talált a lejárt szavatosságú és emberi fogyasztásra alkalmatlan húskészítmények felhasználására.
A Tesco és a biomassza technológiával foglalkozó PDM Group együttműködésének értemében a lejárt szavatosságú és az emberi fogyasztásra alkalmatlan húskészítmények a vállalat Chershire-i üzemében kerülnek feldolgozásra, ahol égetéssel elektromos áramot állítanak elő belőle. A gyáregység kapcsolatban van a nemzeti áramszolgáltatóval, amely átveszi a teljes kapacitást.

Becslések szerint éves szinten 5 ezer tonna hús kerülhet a hulladéklerakók helyett az üzembe, az így előállított áram körülbelül 600 háztartás éves szükségletét fedezi. A vállalat szerint már más áruházak is érdeklődnek az alternatív technológia iránt, ugyanakkor az állatvédők nem lelkesednek a megoldásért.
A vegetáriánusok szóvivője elmondta: "Aggasztó, hogy az országunkban ilyen mohó módon és közönnyel gyilkolják le állatok millióit évente. Több ezer tonna húsfelesleg marad meg úgy, hogy közben a fogyasztói társadalom minden túlzó igényét kielégítik."
A Tesco a vádak ellenére kitart az új megoldás mellett és hangsúlyozzák, hogy ez a módszer jóval hasznosabb, mint a szemétlerakók állati eredetű hulladékkal való megtöltése.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


