A készülő fogyasztóvédelmi charta szerint a kormányzat elismerő védjeggyel, a szakmai és érdekképviseletek díjakkal, a civil szervezetek még erőteljesebb nyilvánossággal ösztönzik majd a vállalkozásokat fogyasztóbarát magatartásra.
A fogyasztóvédelmi charta megalkotását egy éve határozta el a Fogyasztóvédelmi Tanács, az előterjesztést pedig már júniusban elfogadhatják.
A szakmai szervezetek ma egyeztetnek az etikai magatartási szabályokat rögzítő dokumentumról. Alexa György, a parlament eseti fogyasztóvédelmi bizottságának elnöke szerint a charta az európai joggyakorlatban is újdonság lesz, a kormányzati, a vállalkozói és a civil oldal önkéntes kötelezettségvállalásai a fogyasztói szolgáltatások teljes vertikumát átfogják.
Felmerült: ha a chartában foglaltakat nem tartják be, legyen-e szankció? Arra jutottak: önkéntes vállalásokról lévén szó, aligha alkalmazható súlyosabb büntetés a mulasztás szóvá tételénél. Ez a feladat a civil oldalnak jut.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


