Felmerült, hogy a kormány eltörli az offshore cégek legfontosabb kedvezményét, a jogdíj és a kamat ötven százalékos leírhatóságát. Ezek a tételek azok, amelyek még Magyarországon tartják a korábban offshore státusszal rendelkező cégeket - írja a Napi Gazdaság.
Négy évvel ezelőtt az offshore cégeknek még csupán 3 százalékos társasági adót kellett fizetniük, melyet elősz9r 2004-től emeltek fel 4 százalékra. A következő évben viszont meg kellett szüntetni ezt a státuszt, azaz megszűnt az ilyen vállalkozások 4 százalékos adója. Persze ez még nem jelentette azt, hogy ezek a cégek el is tűntek az országból, a jogszabály ugyanis rendelkezett néhány olyan adókedvezményről, melyeket kifejezetten a korábban ebbe a kategóriába sorolt vállalkozások tudtak teljes mértékben igénybe venni.
Itthon elsősorban olyan offshore vállalkozások telepedtek meg, melyek jogdíj- és kamatügyletek lebonyolítására szakosodtak, ezért kapták általános kedvezményként a fent említett tételeket. Ez összességében a korábbi offshore cégek számára 8 százalékos adófizetést jelentett.
A beterjesztett javaslat kiszivárgott verziója pedig pont ezt a kedvezményt tervezte eredetileg megszüntetni, melynek következménye várhatóan az lett volna, hogy kivonultak volna a még az országban maradt társaságok is, így kiesett volna a költségvetésből a tőlük várható adóbevétel is.
Az országgyűlés elé került verzióban azonban már szerepel a jogdíjkedvezmény, melyet Mlinarik Tamás, a KPMG szenior menedzsere pozitív lépésként értékel, hiszen az ilyen jellegű kedvezmények miatt további befektetők, ezáltal pedig pótlólagos adóbevételek jöhetnek az országba, illetve a már itt lévő ilyen jellegű cégeket is a maradásra, s a tevékenységbővítésre ösztönözheti.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Mivel az offshore státusz 2005-től megszűnt, így ma már nehéz megbecsülni, hogy a főleg csoporton belüli finanszírozással és licencbe adással foglalkozó volt offshore cégek mennyi adóbevételt hoznak Magyarországnak. Ennek ellenére annyi bizonyos, hogy több milliárd forintról van szó. A státusz megszűnése előtti adatok szerint mintegy 500 offshore cég működött itthon, s összesen 11 milliárd forint adót fizettek éves szinten.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


