Oroszországnak vállalatokra van szüksége - ez a véleménye annak az üzletembernek, akit a Coca-Cola-tól vettek fel, hogy irányítsa a legnagyobb orosz élelmiszer-céget, a Wimm-Bill-Dann-t. A szeszesital-előállító Diageo vezérigazgatója szerint pedig az orosz-grúz konfliktus csupán rövid távon fog tartani, a vállalkozásokat pedig ez nem riasztja vissza - derül ki a Financial Times cikkéből.
Van azonban más, ami a terjeszkedni kívánó vállalatok számára negatívumot jelent, s igencsak nagy károkat tud számukra okozni, miközben próbálnak betörni az egyébként nyaktörő gyorsasággal száguldó orosz fogyasztói piacra, az a korrupció és a bürokrácia kérdése. Az egyik cégvezető szerint a korrupciós helyzet Oroszországban egyre rosszabb, s manapság sokkal nehezebb emiatt dolgozni az országban, mint másutt.
A másik nehézség, kiigazodni a milliárdnyi orosz szabály között. Pierre Pringuet, a Pernod Ricard vezérigazgatója saját bőrén tapasztalta meg mindezt, mikor néhány évvel ezelőtt a cég egész orosz raktárállományát meg kellett semmisíteni, mivel a kormány új rendszert vezetett be az alkoholok feliratozására.
A SABMiller londoni sörfőző cégnek is hasonló problémával kellett megküzdenie, az orosz szabályok szerint ugyanis a sör romlandó áru (miközben a dobozos sör akár egy évig is eláll), ezért a vállalatoknak szállításkor le kellett a dobozos sört is fagyasztania, emiatt megemelkedett a folyékony kenyér szállításának költsége.
Jamie Wilson, aki az orosz üzletágat viszi a SABMiller-nél, szerint a gyártó mindenképpen megpróbál a szabályokon változtatni, azonban a változások csupán lassan zajlanak le, mivel egy nagy gépezetről van szó. Ez pedig azt jelenti, hogy a vállalatok sem tudnak olyan gyorsan cselekedni, mint amilyen gyorsan szeretnének.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Van másik probléma is, amellyel szembe kell néznie a vállalatnak, amely be kíván törni az orosz piacra, ez pedig a munkaerő kérdése, mivel hiány van a megfelelően képzett, angolul is beszélő orosz szakemberekből. Emellett a bérinfláció az árinfláció kétszerese, évi 28 százalékkal emelkednek az orosz bérek.
Mindezek ellenére a legtöbb vállalat úgy véli, hogy megéri jelen lenni az orosz piacon a kockázatok ellenére is. Az oroszok átlagos jövedelmi helyzete egyre kedvezőbb, vagyis egyre nagyobb a potenciális piac.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


