A Pénzcentrum többek között arról beszélgetett Bock József legendás villányi borásszal, hogyan látja a magyar borászat jelenét és jövőjét.
Az elmúlt mintegy negyven év legnagyobb termelésjavító beruházásába kezdenek neves villányi pincészetek. A borvidék közel negyedén végeznék el a meliorizációs munkákat, amelyekhez uniós forrást igényelnének. A projekt jövő év elején kezdődne, amelyre a borászatok egy újabb tízmilliárdos fejlesztési programot építenek - írja a Népszabadság.
Négy nonprofit cégben egyesítették erejüket a nagy villányi borászatok. A villányi borvidék közel negyedét - több mint 800 hektárt - érintő meliorizációs munkák, új, a talaj erózióját lassító vízelvezető rendszerek kiépítése, valamint felújítása érdekében négy nonprofit társaságot hoztak létre. A cégekben többi között a Bock Pince Kft., a Wunderilch Borászati Kft., a Csányi Pincészet Kft., a Gere Pincészet és a Vylyan Szőlőbirtok Zrt. is megtalálható, de mellettük a társaságok alapító tagjai az érintett hegyközségek és önkormányzatok is, így a villányi, a nagyharsányi, valamint a kisharsányi. A tervek szerint a cégek az európai uniós forrásokat szeretnék megnyerni az említett célok megvalósítására.
A fejlesztések körülbelül egymilliárd forintot emésztenek majd föl, amit az EU-s előírásoknak megfelelően előfinanszírozással valósítanak meg.
A termelési feltételek javítását szolgáló beruházásokba bevont dűlők elhelyezkedése miatt nem csak az említett borászatok területeit újítják meg. Bock József szerint több száz kisebb termelő földje is bekerült a programba.
A tervek szerint a munkákat a jövő év elején kezdik meg, s három évig tartanának. A fenti közös beruházások mellett a pincészetek önállóan is jelentős fejlesztéseket terveznek EU-s társfinanszírozással, melynek része termelőüzemet, borturisztikai létesítményeket és szállodákat érintő projektek megvalósítása. Információink szerint ezeknek a projekteknek az összértéke már megközelítené a 10 milliárd forintot.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


