A magáncsőd intézménye külföldön már bevett szokás, számos országban lehetőség van arra, hogyha magánszemélyként fizetésképtelenné válunk, csődöt jelentünk, így haladékot kaphatunk a problémás ügyek rendezésére, illetve a tartozások rendezési módjának kitalálására. Az Egyesült Államokban viszont a 2005-ös változások életbe lépése óta egyre drágább ennek a költsége, csak az ügyvéd például nagyjából másfélszer annyiba kerül mint 2005 előtt...
Egy hétfőn kiadott jelentésből pontosan kiderült, hogy az ilyen esetekben kiszabott ügyvédi díjak 51 százalékkal emelkedtek 2005 óta. A tanulmány annak tulajdonítja a növekedést, hogy egyre nagyobb szaktudás és tapasztalat, valamint egyre több munka kell ahhoz, hogy meg lehessen felelni a jogi követelményeknek. Ez viszont további akadályt jelent a pénzügyileg már így is nehéz helyzetben levő magánszemélyeknek.
Több szakértő szerint is alapvetően elhibázott a rendszer, ugyanis horribilis költségeket rónak pont azokra az amerikaiakra, akiknek szüksége lenne a segítségre az anyagi problémák miatt, ennek köszönhetően sokakat el is tántorítanak a magáncsőd intézményének alkalmazásától.
A felmérés szerint egy átlagos magáncsőd esetében, amikor a magánszemély tulajdonában levő eszközökből eladnak, és kiegyenlítik a tartozásokat, az ügyvédi költség a 2005-ös 712 dollár (105,4 ezer forint) helyett 2007-ben 1078 dollár (159,5 ezer foirnt) volt. De nem csak az ügyvédi költségek emelkedtek az elmúlt időszakban, hanem az ügymenethez kapcsolódó más kiadások is.
Így nem meglepő, ha valaki már olyan szegény, hogy csődbe sem tud menni, mert nem tudja kifizetni a különböző ehhez kapcsolódó költségeket.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


