A Széchenyi Kártya sikerének és a program kedvező hatásainak fényében - figyelemmel a pénzpiaci kamatszintek emelkedésére - a kormány a konstrukció kamattámogatásának fenntartásáról döntött, noha eredetileg ez év elején megszűnt volna a kedvezmény. A kamattámogatás mértéke a 2008. január 1-je és december 31-e között kibocsátott kártyák esetében is 1 százalék, 10 millió forint hitelösszegig, 365 napra.
Kifejezetten kedvező fogadtatásra talált a kis- és középvállalkozások körében a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Vállalkozók Országos Szövetségének kezdeményezésére 2002 augusztusában elindított, e vállalkozói kör forráshiányának enyhítésére kiötlött Széchenyi Kártya Program. Ezért - noha korábban szó volt a konstrukció kamattámogatásának megszüntetéséről - a kormány a kedvezmény fenntartásáról határozott, tekintettel a pénzpiacokon kialakult likviditási helyzetre és a hitelkamatok emelkedésre.
A Széchenyi Kártya Program keretében a kkv-k alacsony kamattal, rugalmas hitelkerettel, a Hitelgarancia Zrt.-vel történő kockázatmegosztással és gyors banki ügyintézéssel juthatnak egyéves futamidejű hitelhez. A tavalyi év végéig közel 87 ezer Széchenyi Kártya talált gazdára, ezzel 457 milliárd forintnyi hitelkeret nyílt meg az igénybevevő vállalkozások előtt. Az elmúlt öt és fél évben mintegy 38 ezer kkv használt legalább egy éven keresztül Széchenyi Kártyát.
A konstrukció sikerének hatására a programban részt nem vevő kereskedelmi bankok hasonló hitelekkel jelentek meg a piacon. A Széchenyi Kártya így egy komoly elégtelenséggel jellemezhető területen tölt be piacépítő, piacélénkítő szerepet. A versengő hiteltermékeket jelenleg a Széchenyi Kártya Programhoz képest csak mintegy egyötödnyi vállalkozás veszi igénybe, noha a konstrukciók feltételei és hiteldíjai a továbbra is piacvezető Széchenyi Kártyához igazodnak.
A Széchenyi Kártya Program is hozzájárult ahhoz, hogy a kkv-k tavaly közel 8-szor akkora banki hitelforráshoz juthattak hozzá, mint 1999-ben. A konstrukció mérsékelte a kisvállalkozói szektor versenyhátrányát, érzékelhetően enyhíti a kisebb méretű vállalkozások kiszolgáltatottságát, segíti az előnytelen fizetési feltételek és a körbetartozások kezelését.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Nem elhanyagolható a vállalkozói kultúrában kifejtett, a fizetési fegyelmet erősítő hatása sem. Mivel lejárt hiteltartozással vagy köztartozással rendelkező vállalkozások nem igényelhetnek Széchenyi Kártyát, a vállalkozások fokozottabban ügyelnek arra, hogy fizetési kötelezettségeiknek határidőben eleget tegyenek. Erre ösztökéli őket az is, hogy a nemfizető vállalkozások nevét nyilvánosságra lehet hozni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


