A vállalatok alábecsülik a korrupcióból, a céginformáció hiányából és a gyenge jogrendszerből adódó kockázatokat, mielőtt megkezdik üzleti kapcsolataikat a fejlődő piacokon - derült ki az Atradius Hitelbiztosító nemrégiben publikált tanulmányából.
Mennyire tartják kockázatosnak a kereskedelmi kapcsolatokat Indiával, Kínával, Oroszországgal, Brazíliával és Mexikóval? - ezt a kérdést tette fel az Atradius Hitelbiztosító hat európai ország 600 különböző nagyságú és fajtájú vállalatának. Az eredmények szerint a kereskedés megkezdése előtt a vállalatok nem mérik fel pontosan azt a rizikót, amely ezekkel a piacokkal való üzleti kapcsolat során szóba jöhet. A leggyakrabban felmerülő kockázatok a potenciális ügyfelek hitelképességére vonatkozó elégtelen információ, a politikai befolyás, a gyenge törvényi szabályozás és a korrupció.
"Kétszámjegyű növekedési rátájukkal a fejlődő piacok nagy üzleti lehetőséget jelentenek a vállalatok számára. De ez a lehetőség hamar negatív irányba is fordulhat, ha a partnerekre vonatkozó információk hiányosak, és a számlák kifizetetlenek maradnak" - értékelte Vanek Balázs, az Atradius Hitelbiztosító magyarországi fióktelepének vezetője."Leginkább akkor fontos védekezni a nemfizetés ellen, amikor új, majdnem ismeretlen piacra lépünk be."
A tanulmány kimutatta, hogy azok a vállalatok, amelyeknek még nincs tapasztalata az említett piacokról, minden pontban alacsonyabbra értékelték a kockázatokat, mint azok, akik már kereskednek velük. Például az Oroszországgal már üzletelő vállalatok 32%-a a legnagyobb rizikónak a hitelképességre vonatkozó céginformációk elégtelenségét tartja, míg az Oroszországban nem aktív cégeknek csak 18%-a értékelte ezt potenciális veszélynek. A Kínával üzleti kapcsolatokkal rendelkező vállalatok 26%-a a legfőbb kockázatnak a gyenge kínai jogrendszert ítélte, ellentétben a Kínával nem kereskedő cégekkel, amelyeknek csak 14%-a látja a jogi szabályozás gyengeségét komoly üzleti veszélynek.
A tanulmány szerint az európai vállalatok számára a fejlődő piacok országai közül a legfontosabb kereskedelmi partner Kína. A második és harmadik helyen Oroszország és India található. A legnagyobb korrupciós veszélyt Oroszországban látják a megkérdezettek: 30%-uk fontos vagy a legfőbb rizikónak a korrupciót tartják.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


