A helyreállításig Kelenföld és Háros, valamint Kelenföld és Nagytétény-Diósd között mindegyik vágányon szünetel a forgalom.
Gyakorlatilag fogalma sincs a hivatalos szerveknek arról, hova utaznak a magyarok - legalábbis ez derült ki az elmúlt hetek hosszas levelezéséből. Azért kerestük meg a Külgazdasági és Külügyminisztériumot, hogy összeállíthassunk egy toplistát a közkedvelt vízumköteles országokról. Ők azonban először a Magyar Turizmus Zrt-hez(!) irányítottak minket, majd csupán becslésekbe tudtak bocsátkozni.
A Pénzcentrum azért kereste meg a Külgazdasági és Külügyminisztériumot, hogy megtudjuk, milyen nyilvántartást vezet az igényelt és kiadott vízumokról, tehát azokról a vízumköteles országokról, ahová a magyarok szívesen utaznak. Megkeresésünkre a minisztérium azonban először a Magyar Turizmus Zrt-hez (MT) irányított minket. Meglepő módon kiderült, hogy ez nem is a beutazó turizmussal foglalkozó MT szakterülete:
Így visszajutottunk a Külgazdasági és Külügyminisztériumhoz, akik második megkeresésünkre az alábbi választ adták:
Egyértelmű toplistával így nem tudtak szolgálni a kedvelt vízumköteles országokról. Azonban a konzuli érdekvédelmi tapasztalatok és a külképviseletek jelentései alapján össze tudtak állítani egy listát.
A kedvelt vízumköteles úticélok az alábbiak:
- Ausztrália
- Belorusz
- Egyiptom
- India
- Indonézia
- Jordánia
- Kína
- Kenya
- Kuba
- Libanon
- Oroszország
- Vietnám
Sorrend tehát nincs,
Emellett felhívták a figyelmet arra is, hogy esetleg a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai lehetnek segítségünkre a listával kapcsolatban. Azonban a KSH 2013-ra vonatkozó közkedvelt utazási célpontokat sorjázó statisztikájában nem találni vízumköteles országot. Ez azt jelenti, hogy az egynapos utazások esetében az általuk vizsgált top 8-ban, illetve a többnaposoknál a listázott első 15 között nincs efféle úticél.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Ezek után a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetségéhez (MUISZ) fordultunk, akik a tagirodáik foglalásai alapján összeállítottak egy listát a Pénzcentrumnak. A listából az is kiderül, hová a legdrágább a vízum. Ez alapján a legdrágább Oroszország és Fehéroroszország, Vietnám, illetve India.
1. Kína, vízumdíj 8000 forint
2. Oroszország - vízumdíj 19 050 forint
3. Ausztrália - vízumdíj 0 forint
4. India - vízumdíj 16 000 forint
5. Vietnám - vízumdíj 17 000 forint
6. Egyiptom - vízumdíj körülbelül 3600 forint
7. Indonézia - vízumdíj körülbelül 6000 forint
8. Fehéroroszország - majdnem 19 000 forint
9. Kazahsztán - vízumdíj majdnem 11 000 forint
10. Srí Lanka - vízumdíj körülbelül 7200 forint
Azt azonban fontos megjegyezni, hogy a listát csak azon irodák adatai alapján tudták összeállítani, amelyek tagjai a Szövetségnek, ez egészen pontosan 138 irodát takar.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.