Megnyílt a Budapesti Húsvéti Vásár a Vörösmarty téren, ahol idén is ünnepi hangulat, színes programok, kézműves portékák és természetesen vásári finomságok várják a látogatókat –...

Idén csak a magyar áldozatok családtagjai voltak ott a Hableány tragédiájának megemlékezésén, amit a nyilvánosság teljes kizárásával szerveztek. A pontosan három évvel ezelőtti hajószerencsétlenségben 28-an vesztették életüket, köztük a 26 dél-koreai utas és a hajó kétfős magyar személyzete. Hét túlélője van a tragédiának. Az ügyben két eljárás is indult: a Hableányt elsüllyesztő Viking szállodahajó kapitányát halálos tömegszerencsétlenség okozásával vádolják, az áldozatok családtagjai pedig sérelemdíjért perelnek - írja az rtl.hu.
Ezúttal a nyilvánosság teljes kizárásával, kizárólag a gyászoló magyar családtagokkal a fedélzetén indult el a Hableányt üzemeltető cég egyik sétahajója. Utasait arra a helyszínre vitte, ahol a pontosan három évvel ezelőtti tragédia történt.
Három éve hűvös, esős idő fogadta a Hableány fedélzetére érkező utasokat. Este 9 órakor a Viking szállodahajó utolérte, majd a vízbe fordította a sétahajót, a rajta lévő 35 emberrel együtt. A kis városnéző hajó másodpercek alatt elsüllyedt a Margit hídnál. 28-an vesztették életüket, köztük 26 dél-koreai turista és a kétfős magyar személyzet: a hajó kapitánya és egy matróz. Mindössze heten élték túl a tragédiát.
Az ügy azóta sem zárult le, a hozzátartozók és a túlélők pedig azóta is szenvednek – mondta az RTL híradónak a Hableányt üzemeltető magyar hajótársaság ügyvédje. A Viking szállodahajó 64 éves ukrán kapitányát halálos tömegszerencsétlenség okozásával és segítségnyújtás elmulasztásával vádolják. Az ügyészség 9 év börtönt indítványozott. A dél-koreai áldozatok rokonai fejenként 35 és 60 millió forint közötti sérelemdíjat követelnek a Vikinget és a Hableányt üzemeltető cégektől.
A büntetőeljárás lassan a végéhez közeledik, és ugyanez a helyzet a kártérítési üggyel is Reméljük azt, hogy minél hamarabb megoldás lesz ezekben az ügyekben – mondta Sógor Zsolt ügyvéd. Mivel az ügyben 78 károsult van, a végösszeg akár négymilliárd forint felett is lehet.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
A SPAR Magyarország a kiemelkedő minőség elkötelezettje (x)
A SPAR Magyarország 6 terméke már viseli a KMÉ-védjegyet, amely a minőség és a fogyasztói bizalom garanciája az élelmiszerpiacon.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


