Az érkező ciklon előtt és után is erős, viharos szél várható csütörtök estétől - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán csütörtök délután.
A Pénzcentrum friss körképe szerint idén a fővárosban nehezen ússzuk meg a belépőárakat egy ezres alatt, ha korcsolyázni szeretnénk menni. A Városligeti Műjégpályán egy család könnyen elkölthet akár 10-15 ezer forintot is. Persze egy kisebb, vagy vidéki pályára olcsóbban is bejuthatunk.
Bár idén sajnos technikai okok miatt nem nyitott ki a Westend tetején az Eiffel téri jégpálya azért Budapesten belül is még számos más helyre mehetünk korizni. Persze az árak tekintetében nem mindegy, melyiket választjuk.
A Városligeti Műjégpályán boros árat kérnek a korcsolyázásáért. A diák és a nyugdíjas jegyek hétköznap délelőtt 1000 forintba kerülnek, míg péntek délutántól már 1500 forintba. A felnőtt jegyekért a hétköznapokon szintén 1500 forintot kell fizetnünk, péntek délutántól azonban már 2000 forintot. Jó hír azonban, hogy 6 éves kor alatt ingyenesen használható a pálya. Persze vannak béreltek is, amivel egy keveset spórolhatunk. A korcsolyákat 1500 forint/ alakalomért bérelhetjük egy fényképes igazolvánnyal, vagy 5 ezer forintos kaucióval.
Jó hír azonban, hogy az idei szezonban már interneten is megvásárolhatjuk előre a belépőjegyünket, így sokkal egyszerűbb lett a bejutás a jégpályára.
Valamivel olcsóbban korcsolyázhatunk az Aréna jégteraszon, ahol hétköznap a diák, nyugdíjas és gyerek jegyekért 1000 forintot kérnek el, míg a felnőtt jegyek 1 300 forintba kerülnek. Hétvégén a diákok 1 300 forintért a felnőttek pedig 1 600 forintért korcsolyázhatnak. Természetesen ezen a pályán is van délelőtti és délutáni nyitva tartás, szóval érdemes mindig megnézni, mikor nyit a pálya, és korán érkezni, hogy minél többet korizhassunk, hiszen egy belépő csak egy adott időszakra szól.
Persze itt is van lehetőségünk korcsolyát bérelni, itt óránként változnak az árak: 1 óra 700 forintba kerül, de 4 óráért ennek nem a négyszeresét, "csak" 2 200 forintot kell fizetnünk. Bár drágább a bérlés, mint a városligetben, de itt vannak különböző családi és csoportos jegyek is, amivel kedvezőbben bejuthatunk. A szekrénybérlés pedig 100 forintba kerül.
A Marczibányi jégpályára a felnőtt napijegy 1 650 forintba kerül, a gyermek, diák és nyugdíjas jegyek pedig 1 200 forintba. A korcsolya kölcsönzés itt a felnőtteknek kicsit drágább: 1 200 forint, a diákoknak és a nyugdíjasoknak pedig 800 forintba kerül. Mielőtt idelátogatnánk, mindenképpen nézzük meg, mikor foglalt a pálya és mikor tudunk mi is korizni.
A Pesterzsébeti jégcsarnokban a felnőttek 1300 forintért korozhatnak, míg a diákoknak 1000 forintba kerül a belépő. Van kedvezményes családi jegy is 3 fő részére 2 500 forintért, 4 fő részére pedig 3 000 forintért. A pálya különlegessége, hogy minden szombaton este jégdiszkóval várnak, ahová a belépő 1 500 forintba kerül.
A Megyeri úti jégcsarnok bár csak szombat és vasárnap délután 2-2 órára van nyitva a nagyközönség előtt, de ide a belépő csak 800 forintba kerül, a diákjegy 2 órára pedig 500 forint. A korcsolyabérlés 2 órára 400 forint.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Ingyenes pályák is vannak
A fővárosi, 450 négyzetméteres Bálna korcsolyapályát idén ismét időkorlátozás nélkül bárki ingyen használhatja. Pénteken és szombaton reggel 10 és este 24 óra között, a hét többi napján pedig 10 és 22 óra között van nyitva a pálya. (A pályát 14-15 óra között tartják karban.) A korcsolyabérlésért viszont fizetni kell, 1 000 forint 3 órára a kölcsönzés díja. A kaució pedig egy fényképes igazolvány vagy 10 ezer forint.
Óbudán pedig nem egy, hanem két pályán is ingyenesen korcsolyázhatunk. A Főtéri jégpálya és a Csobánka téri jégpálya február 5-ig várja a korcsolyázni vágyókat. A korcsolyabérlése a felnőtteknek itt 600 forint, a gyermekeknek pedig 400 forint.
Mi a helyzet vidéken?
Szegeden, a városi műjégpályán a kedvezményes jegyek (26 éves korig és 70 év korhatárig a nyugdíjas) 700 forintba kerülnek, míg a felnőtt belépőjegyekért 850 forintot kérnek. De van csoportos belépőjegy is, ami fejenként 250 forintba kerül.
A szentesi Frigó jégpályára az 1 órás jegyek 500 forintba, míg a 2 órás jegy 750 forintba kerül. De még ennél is kedvezőbb árakon juthatnak be a 14 éves kor alattiak nekik 450 és 700 forintot kell fizetniük a belépőért. A korcsolyakölcsönzés itt 2 órára 450 forintba kerül, a szekrénybérlés pedig 100 forintba.
A Győri műjégpályára 1000 forint a belépő és a kölcsönzés is 1000 forintba kerül.
Debrecebe a Jégcsarnokba 1350 forint a felnőtt belépő, a diák és nyugdíjas jegyek pedig 1 150 forintba kerülnek. A családi jegy 3 550 forint, a csoportos jegyekért (min. 15 fő) pedig 950 forintot kell fizetnie egy főnek.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.