8 °C Budapest

Vigyázz! Fokozott közúti ellenőrzés lesz a hétvégén

MTI
2012. április 5. 13:11

Az ittas vezetés megelőzése érdekében húsvétkor fokozott közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök az ország közútjain.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság csütörtöki közleménye szerint a húsvéti ünnepek ideje alatt sokan hajlamosak megfeledkezni arról, hogy a járművezetőkre teljes alkoholtilalom van érvényben, és az ittas vezető nemcsak a saját életét és testi épségét veszélyezteti, hanem a többi közlekedőét is.

A budapesti rendőrök az ünnepek alatt fokozott és rendszeres közúti ellenőrzéseket tartanak az ittas járművezetők kiszűrésére.

Hatala József altábornagy, országos rendőrfőkapitány már március 9-én "a közelgő húsvéti ünnepre, a megnövekvő közúti és határforgalomra, valamint az illegális migráció elleni küzdelemre" tekintettel április 15-ig az ország egész területére fokozott ellenőrzést rendelt el.

 

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. április 11. péntek
Leó, Szaniszló
15. hét
Április 11.
Debrecen napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33