Írországban azon gondolkodnak, hogy - az egyébként a szomszédos Angliában is érvényben lévő - a balkezes közlekedést jobbkezesre váltanák. Az ötlet nem egyedülálló, ugyanis 1967-ben, Svédországban már történt ilyen.
A javaslatot egyébként nem támogatják az ír autósok, megvalósítása szerintük ugyanis egyáltalán nem volna praktikus. De mégis miért változtatnának a már réges-régen kialakult szokáson?
Az indok a balesetek száma. Donie Cassidy, az ír felsőház elnöke úgy vélekedik, hogy Írországban mindenképp megfontolandó volna a váltás, ugyanis rengeteg a külföldről érkező vendégmunkás, illetve bevándorló, akik közép- és kelet-európai országokból érkeznek, ahol a "jobbra tarts!" az érvényes szabály.
Emellett azt is figyelembe kell venni, hogy az ország népszerű turistacélpont, sokan érkeznek például az Egyesült Államokból is, ők pedig nincsenek hozzászokva a másik oldali közlekedéshez. A csere nem volna egyedülálló, ugyanis 1967-ben ezt Svédország is megtette már, annak érdekében, hogy útjain az Európa többi részeihez hasonlatosan lehessen közlekedni.
Cassidynek egyébként nem ez az egyetlen javaslata, a balesetek számának csökkentése érdekében ugyanis bevezetné azt a szabályt, hogy a vendégek maximum 80 km/h-s sebességgel hajthassanak, míg az ír lakosoknak megadatna a 120 km/h-val történő száguldás élménye.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.