Rémálommá vált a hétfő a biztosítóknak: itt vannak a számok

2017. július 12. 18:00

Szerda reggelig több mint 580 meteorológiai kárbejelentés érkezett az Aegonhoz a hétfői országos vihart követően. Az ügyfelek által becsült kárösszeg közel 93 millió forint, az átlagkár 159 ezer forint. A legtöbb bejelentés Budapestről és Siófokról érkezett. Ugyanezen esemény miatt 200 kárbejelentés érkezett a K&H Biztosítóhoz, azonban náluk a károk átlagértéke csak az 50 ezer forintot haladta meg.

A heves esőzéssel érkező viharos időjárás országszerte jelentős károkat okozott. A K&H Biztosító összegzése szerint kedd reggel óta 207 kárbejelentés érkezett a társasághoz. A károk becsült értéke összesen 10,3 millió forint, így az egy káreseményre jutó átlagos kár értéke több mint 50 ezer forint.

A K&H Biztosító adatai szerint 2017-ben eddig a viharokhoz, nagy esőzésekhez kapcsolódóan a lakás- és vagyonbiztosításokhoz köthetően összesen közel 4000 kárbejelentés érkezett, ezen belül a lakásbiztosításoknál átlagosan 47 ezer forint volt a tényleges károk értéke. A leggyakoribb káreset idén az eddigi tapasztalatok szerint a viharkár volt.

Az Aegon Magyarország adatai szerint elsősorban a fővárosban és a Balaton környékén okozott nagy károkat a hétfő éjszakai vihar. A legtöbb bejelentés Budapestről (118 db) és Siófokról (74 db) érkezett a biztosítóhoz. Szerda reggelig összesen több mint 580 meteorológiai kárt jelentettek az ügyfelek, de a biztosító szakemberei számítanak rá, hogy ez a szám emelkedni fog. A károk többsége viharkár (283 db), de sok a jégverés (96 db) és a felhőszakadás (70 db) miatti bejelentés is.

Az ügyfelek által becsült kárösszeg közel 93 millió forint, az átlagkár 159 ezer forint.

A napokban további viharok várhatók, ezért az Aegon szakemberei azt javasolják, mindenki figyelje az időjárásjelentést, valamint a katasztrófavédelem, a meteorológiai szolgálat és a helyi önkormányzat oldalait, hiszen ott a legfontosabb híreket és tanácsokat gyűjtik össze a hivatalos szervek.
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
ChikansPlanet  |  2025. június 13. 10:20
A biodiverzitás megőrzése nem csupán környezetvédelmi kérdés, hanem egyre inkább gazdasági érdek is....
Holdblog  |  2025. június 13. 09:59
700 ezer kontra 7 milliárd. Az egyik nagyságrendekkel kisebb szám, mint a másik. A számok elvont vil...
KonyhaKontrolling  |  2025. június 13. 07:45
Az előfizetések kérdése a pénzügyi tudatosságban mindig zavart, talán soha nem tudtam eléggé kapcsol...
MEDIA1  |  2025. június 12. 18:36
190 óra beszélgetés és 60 millió megtekintés után véget ért az Elviszlek magammal, a WMN és D. Tóth...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 13. péntek
Antal, Anett
24. hét
EZT OLVASTAD MÁR?