Mit kell tenni, ha kopogtat a követeléskezelő?

2014. szeptember 26. 14:02

Ugyan nemzetközi összehasonlításban nem mondható rossznak a fizetési fegyelem, ennek ellenére sokan küzdenek számláikkal Magyarországon. Ha pedig megtörtént a baj, minél előbb érdemes pénzügyi szakemberhez fordulni, és nem elbújni a követeléskezelők elől.

Bár nemzetközi összehasonlításban nem mondható rossznak a fizetési fegyelem Magyarországon - egy friss felmérés szerint a számlák 74 százalékát időben egyenlítik ki a hazai ügyfelek -, ugyanakkor így is rengetegen csúsznak meg időről-időre közmű-, és telekommunikációs számláikkal, vagy maradnak el hiteleik törlesztőrészleteivel.

Egy nem várt betegség, vagy baleset ugyanis bárkit a padlóra küldhet pénzügyileg, de akár az is elég az átmeneti krachoz, ha egy kiszámítható szituációra nem készülünk fel kellő módon. Egy azonban biztos, ha megtörtént a baj, minél előbb érdemes pénzügyi szakemberhez fordulni, nem érdemes megvárni, míg a kezdetben néhány tízezer forintos tartozás végül akkorára duzzad, hogy végül mindent elveszítünk.

Ha tehát mégis úgy alakult, hogy megcsúsztunk számláinkkal és az ajtónkon kopogtat egy követeléskezelő cég munkatársa, akkor lényeges, hogy ne fussunk el előle, ne próbáljuk elkerülni, mivel segítségével megoldást találhatunk a problémánkra, esetlegesen olyan pénzügyi konstrukciót ajánlhat számunkra, ami egyébként máshol nem elérhető.

A jövő héten éppen ebben, az adósságok tudatos kezelésében nyújt majd segítséget olvasóinak a Pénzcentrum. Cikksorozatunkban többek között bemutatjuk, mi történik akkor, ha nem tudunk időre fizetni; mit kell tennünk, illetve milyen jogaink és kötelezettségeink vannak, ha kopogtat a követeléskezelő. Annyit előre elárulunk, a legrosszabb, ha letagadjuk, hogy létezünk és inkább kerüljük a követeléskezelőt, mint a lehetséges megoldásokról tárgyalnánk vele.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 719 484 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el,  havi 142 416 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,78% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a  Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Természetesen olvasóink kérdéseit is várjuk az adósságok kezelésével kapcsolatban: cikksorozatunk befejező részeként az Intrum Justitia Kft. szakértői válaszolják meg a felmerült kérdéseket. Címünk: penzcentrum@penzcentrum.hu

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. április 23. szerda
Béla
17. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. április 23. 21:10
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33