2007 június 30-ig kellett volna leadni azokat az elképzeléseket, amelyek alapján 2016 végéig 9 százalékkal csökkentenék az egyes tagállamok energiafelhasználásukat. Magyarország mellett további 11 tagállam késik az energiatakarékossági tervvel, ellenük az Európai Bizottság jogsértési eljárást kezdeményez - olvasható a Népszabadságban.
Korábban Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter arról beszélt hogy 2016-ig a kormány a hagyományos lakások korszerűsítésére 15-20 milliárd forintot fordítana, ehhez a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. 100 milliárd forintos hitelkerete társulna.
Azonban az idén meghirdetett 2,4 milliárd forintos állami támogatásra a szigorú feltételek miatt alig akadt jelentkező. A panellakásokra, valamint a cégek energiahatékonyságára más pályázatok élnek.
A Bizottság emellett kijelentette, tisztában van azzal, hogy sok tagállamban már előrehaladott állapotban van a terv. Az uniós anyag egyébként leszögezi a tagállamok célul tűzték ki azt is, hogy 2020-ig 20 százalékkal növeljék energiahatékonyságukat.
Felsmann Balázs, az energiatakarékossági program kidolgozásáért felelős gazdasági tárca szakállamtitkára elmondta, Magyarország ugyan vállalja a 9, illetve a 20 százalékos energiahatékonyság-növelést, azonban csupán a GDP jelenlegi szintje mellett. Ez tehát azt jelenti, hogy a szám a gazdasági fejlődés arányában csökkenni fog.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


