A megújuló energiaforrások felhasználásának mintapéldájává válhat majd az egyik 200 lakásos lakópark Portugáliában, amely szinte teljes mértékig függetlenedni tud majd a helyi villamos energiahálózattól - írja a Népszabadság.
Az ingatlanberuházók csupán a napelemekből származó energia átalakítására szolgáló technológiára négy millió eurót költöttek, és nem csak a tetőt vonták be fotovolt-elemekkel, de minden kihasználható felületet, így az erkélyek párkányát is.
A napelemek által termelt energiából fogják fedezni az épületek külső és belső világítását, a légkondicionáláshoz és a konyhák és fürdőszobák szellőztetéséhez szükséges energiát, valamit erről a forrásról fog működni a lakóparkban megtalálható kilenc lift is.
A melegvíz miatt sem kell majd aggódnia a lakóknak, a fotovolt-elemek mellett ugyanis közvetlenül vízmelegítésre alkalmas napkollektorokat is felszerelnek majd, így állítják majd elő a szükséges mennyiségű melegvizet és ez adja majd az uszoda fűtését is.
A beruházók azonban nem bízzák a véletlenre és a napenergia hasznosítása mellett minimalizálják az áramfelvételt is a hűtő és fűtőberendezések összevonásával. A várhatóan 2009-ben elkészülő beruházásban a 149 egyszobás lakások ára 37,5 és 42,5 millió forint között változik, míg a 41 kétszobás lakás valamelyikéért körülbelül 50 millió forintot kell majd fizetnie a szerencsés vevőknek.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


