A MediaMarkt magyarországi ügyvezetője szerint jelentős átalakulás zajlik a háztartási gépek piacán.

A háztartási gépek használatától kezdve a mindennapi szokásainkig számos apró lépést tehetünk annak érdekében, hogy fenntartható módon, nagyobb harmóniában éljünk a természettel. Az ENSZ legelső környezetvédelmi világkonferenciáját június 5-16. között tartották, így ennek alkalmából szakértők összegyűjtöttek néhány egyszerű, de nagyon is hasznos gyakorlati tanácsot, amelyek betartásával hozzájárulhatunk ökológiai lábnyomunk csökkentéséhez.
Mindannyiunk számára adott a lehetőség, hogy hozzájáruljunk környezetünk és bolygónk megóvásához. A Gorenje szakértői által javasolt háztartási praktikák energiát takarítanak meg, kímélik az erőforrásokat és csökkentik a karbonlábnyomunkat.
Víz- és erőforrás megtakarítás könnyedén
Egyre több konyhában található mosogatógép, így jó, ha tisztában vagyunk a helyes és környezetbarát használattal. Az egyik legfontosabb, hogy nincs szükség rá, hogy leöblítsük az edényeket, mielőtt bepakolunk a mosogatógépbe, ugyanis azzal nemcsak időt pazarolunk, hanem felesleges vízfogyasztással is jár. A legújabb technológiájú készülékek már képesek minden foltot eltávolítani, elegendő tehát a nagyobb ételmaradékokat lekaparnunk bepakolás előtt. A víz- és energiafogyasztás további optimalizálása érdekében számos háztartási készüléket fejlett érzékelőrendszerrel szereltek fel.
A kevesebb sokszor több
Nem is gondolnánk mennyi pozitív hatást gyakorol egészségünkre, ha ruháinkat teregetés helyett szárítógépre bízzuk, fontos azonban, hogy mindig betartsuk a pontos használati utasításokat. Sokan ugyanis úgy gondolják, hogy a leggazdaságosabb módja a szárítógépek használatának, ha minél jobban teletöltik, így kevesebb alkalommal kell elindítani a gépet. Ezzel ellentétben a készülék túltöltése korlátozza a levegő áramlását a dobon belül, így a forró levegő nehezebben tud hatékonyan keringeni, aminek köszönhetően a ruhák is jóval lassabban száradnak meg. Az elhúzódó ciklus megnövekedett áramfelhasználást eredményez, ami magasabb számlákhoz vezet. Fontos tehát, hogy minden esetben tartsuk be a javasolt maximális ruhatöltet súlyát.
Bónusz tipp: ha szárítás előtt alaposan kicsavarjuk vagy kicentrifugáljuk a ruhákat, azzal csökkenthetjük a szárítási időt és az energiafogyasztást is.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Idesüss!
Sütés és főzés közben szintén van néhány praktika, amit érdemes betartani: csak akkor melegítsük elő a sütőt, ha a recept mindenképp előírja, továbbá mindaddig ne tegyük be az ételt a készülékbe, amíg az el nem érte a kívánt hőfokot. Az energiatakarékossághoz az is hozzájárul, ha minden használaton kívüli tálcát kiveszünk a sütőből és feleslegesen nem nyitogatjuk a készülék ajtaját. Hosszabb sütési idő esetén érdemes lehet kikapcsolni a készüléket 5-10 perccel a vége előtt, így kihasználhatjuk a már eleve felgyülemlett hő erejét.
Élelmiszertárolás okosan
A legfontosabb talán, hogy feleslegesen ne hagyjuk nyitva a hűtő és fagyasztó ajtaját, próbáljuk minimálisra csökkenteni a meleg levegő bejutásának idejét. Élelmiszertároláshoz használjunk újrafelhasználható dobozokat és üvegedényeket. Válasszunk olyan tárolókat, amelyek könnyedén lehűlnek és lefagynak, ugyanis ezek a verziók gyorsabban ki is olvadnak. Emellett érdemes odafigyelnünk a műanyagfelhasználási mennyiségünkre is: kerüljük a túlcsomagolt termékeket, PET palackos víz helyett használjunk kulacsot és mindig legyen nálunk vászonszatyor, hogy ne kelljen a boltokban újabb és újabb műanyag szatyrot vásárolnunk.

Kiderült, százmilliárdos orosz vagyont fagyasztottak be Magyarországon: van egy csavar a történetben
Több százmilliárd forint értékű orosz vagyont fagyasztott be Magyarország.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
-
Húsvét előtti kuponnapok a SPAR üzletekben! (x)
Eljött a húsvéti készülődés ideje, vedd Te is az irányt a legközelebbi SPAR vagy INTERSPAR áruház felé, ahol akár 20-60 százalékos kedvezmények, valamint két darab 20%-os kedvezményre jogosító Joker kupon is vár rád 2025. április 3. és 15. között.
-
Harmadszorra is a Gránit Bank lett Magyarország leggyorsabban növekvő digitális bankja (x)
Sorozatban a harmadik alkalommal ítélte a Gránit Banknak a „Leggyorsabban Növekvő Digitális Bank Magyarországon” díjat a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review magazin.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


